ГПУ домагатиметься знесення у Києві вертолітного майданчика Януковича

19:23, 15 червня 2015

Заступник генерального прокурора України Віталій Касько ініціював перегляд Верховним Судом України рішень адміністративних судів у справі за позовом прокурора щодо визнання незаконним будівництва об’єктів інженерної і транспортної інфраструктури в районі Паркової дороги у Києві, тобто, вертолітного майданчика, будівництво якого пов’язують із колишнім Президентом України Віктором Януковичем, повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

«Видача дозвільних документів на це будівництво та перевірка їх законності з боку органів прокуратури відбувалися у 2012-2013 роках під час існування злочинно-корупційного режиму попередньої влади, якою вчинялися дії, спрямовані на узурпацію всіх її гілок та знищення демократії в Україні. Ліквідація наслідків цього режиму нині є одним з основних завдань, а скасування незаконних дозволів на скандальне будівництво в судовому порядку сприятиме утвердженню конституційних принципів законності та верховенства права і відновленню довіри суспільства до органів влади в Україні», – наголошується у повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначили, що суди першої та апеляційної інстанцій адміністративний позов прокурора безпідставно залишили без розгляду з підстав пропуску строку на звернення до суду. Вищий адміністративний суд України також погодився із такими висновками попередніх судових інстанцій.

Органи прокуратури у своїх позовних вимогах доводять, що забудовник не мав усіх необхідних документів, зокрема правовстановлюючих документів на земельну ділянку, документів про результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища тощо. Окрім того, земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам’ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпра». Однак, дозволу на виконання будівельних робіт у органу охорони культурної спадщини забудовник не отримав, йдеться у повідомленні ГПУ.