ГПУ назвала причини загибелі людей в одеському Будинку профспілок 2 травня

Конструкції одеського Будинку профспілок загорілися через підпал барикади

11:38, 22 квітня 2015

Слідство встановило, що хлороформ у Будинку профспілок в Одесі 2 травня минулого року, коли загинули кілька десятків людей, не застосовувався, заявив перший заступник генерального прокурора України Володимир Гузир.

«Версію про застосування хлороформу досліджували органи слідства. І слідство констатувало, що версія застосування в Будинку профспілок отруйних сильнодіючих газів, зокрема, хлороформу, свого підтвердження не знайшла», - сказав він на брифінгу 22 квітня в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Гузиря, займання сталося у фоє біля центрального входу, а смерть людей настала від швидкого займання самих конструкцій будівлі і, як наслідок, - від виникнення високої температури. Також він зазначив, що слідство встановило недбалість посадових осіб Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) в Одеській області.

Гузир також наголосив, що доказів умисного підпалу не встановлено, причиною пожежі стало застосування запалювальних сумішей.

За словами заступника генпрокурора, на тілах загиблих не було ознак застосування насильства.

«Тобто, смерть людей настала від отруєння чадним газом, продуктами горіння, від впливу високої температури», – розповів він.

«Смерть людей сталася через швидке загоряння самих конструкцій будівлі Будинку профспілок і виникнення високої температури. До цього призвело закриття дверей особами, які перебували в Будинку профспілок, виник ефект димоходу», – розповів перший заступник генпрокурора.

За його словами, було підпалено барикаду, закриті двері від тих, хто наступав ззовні і тому виник ефект димаря.

Він уточнив, що за даними слідства майже всі, хто загинув у Будинку профспілок, перебували в районі сходів, кілька загиблих були знайдені біля сходів.

«Якихось доказів спланованої пожежі в Будинку профспілок не встановлено. Ця пожежа стала наслідком використання запалювальних сумішей учасниками масових заворушень», – резюмував він.

Як відомо, 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинули 48 осіб і понад 200 були поранені. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. У травні стало відомо, що в приміщеннях Будинку профспілок було виявлено хлороформ.

Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Через кілька днів правоохоронці затримали головних фігурантів екстремістських організацій, а також кількох співробітників міліції. Крім того, в той же час екс-начальник ГУ МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджи був оголошений в розшук. Він перетнув кордон України і сховався від слідства.

25 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що у справі про події 2 травня в Одесі три людини вже притягнуті до відповідальності, а Фучеджи втік. При цьому глава держави попросив Росію про сприяння у поверненні Фучеджи в Україну для його притягнення до відповідальності.

Того ж дня тодішній радник голови МВС Зорян Шкіряк повідомив, що Головне слідче управління МВС завершило розслідування кримінального провадження за фактами масових заворушень в Одесі 2 травня.