Чотирьом екс-працівникам колишнього спецпідрозділу «Беркут» оголосили підозру щодо подій під час Революції гідності. Всі підозрювані після подій на Майдані пройшли переатестацію.
Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, підозру оголосили двом командирам відділень та двом бійцям полку поліції особливого призначення головного управління поліції в Києві (колишнім співробітникам спецпідрозділу «Беркут») за фактами перевищення влади та незаконного затримання активістів громадського руху «Автомайдан» у ніч із 22 на 23 січня 2014 року на вулиці Щорса та Грушевського в Києві, що супроводжувалося застосуванням до них насильства та пошкодженням їхніх автомобілів.
У Генпрокуратурі зазначили, що колишніх «беркутівців» також підозрюють у службових підробленнях рапортів та наданні завідомо неправдивих показань, поєднаних із обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх затримали та притягнули до кримінальної відповідальності.
У ГПУ наголошують, що екс-«беркутівці» успішно пройшли переатестацію, а двоє з них отримали підвищення, ставши командирами відділень.
Відтак, слідчі проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій працівників правоохоронних органів та суддів стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року, досудове розслідування триває.
Раніше у Генпрокуратурі повідомляли, що розслідується близько 2000 злочинів, скоєних під час Майдану.
Генеральна прокуратура перевіряє законність дій 200 міліціонерів, 80 прокурорів і 100 суддів при притягненні до відповідальності активістів Майдану.
За даними ГПУ, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Зокрема, у лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.