ГПУ перевіряє членів «Правого сектора» і «Братства» у справі про вбивства силовиків на Майдані

21:13, 22 грудня 2016

Генеральна прокуратура перевіряє членів партії «Братство» і організації «Правий сектор» на причетність до вбивств правохоронців під час Євромайдану. Про це свідчить ухвала Печерського районного суду від 16 грудня, оприлюднена у Єдиному реєстрі судових рішень, повідомили «Українські новини».

Зазначено, що Генпрокуратура розслідує вбивство 13 співробітників Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ і бійців спецпідрозділу «Беркут» 18-20 лютого 2014 року.

«На причетність до вчинення вказаних злочинів перевіряються особи з числа членів організації «Правий сектор», які в період акцій протесту і після їх закінчення займали 6-й поверх готелю «Дніпро», звідки вони були виселені в січні 2015 року», – сказано в одному з визначень.

Під час огляду готелю були вилучені документи «Правого сектора», зокрема аркуші паперу з прізвищами активістів, а також номери мобільних телефонів осіб.

Суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації про дзвінки з вказаних номерів телефонів.

Також щодо можливої причетності до вбивств міліціонерів перевіряються члени «Братства».

«Крім цього, до вчинення зазначених злочинів можуть мати відношення члени Всеукраїнської політичної партії «Братство», – йдеться в ухвалі суду.

Суд також надав слідчим доступ до телефонів активістів партії.

Крім того, Генпрокуратура перевіряє причетність водія автомобіля Honda, в багажнику якої був виявлений карабін NorincoCQ-А, до вбивства правоохоронців в центрі Києва, сказано ще в одному визначенні суду.

Цей автомобіль був 18 лютого 2014 року заблокований активістами на вул. Інститутській, але після втручання депутата Верховної Ради Сергія Пашинського поїхав.

Суд дав доступ слідчим до телефонних з’єднань водія автомобіля.

Також у межах розслідування суд дозволив слідчим отримати інформацію про телефонні з’єднання одного з учасників акцій протесту, який під час допиту в якості свідка повідомив, що 20 лютого 2014 року стріляв з мисливської рушниці Remington 870 в сторону силовиків. Також надано доступ до телефонних з’єднань його знайомого, з яким свідок разом брав участь в акціях протесту, і ще однієї людини, сказано в чотирьох визначеннях суду (1; 2; 3; 4).

Нагадаємо, під час допиту колишній командувач Внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ Станіслав Шуляк заявив, що на Майдані загинули 23 правоохоронці, а ще 932 отримали поранення.