Помічник президента РФ Владислав Сурков та представники ФСБ РФ приїжджали до України для того, щоб ознайомитися з подіями на Майдані, і їхня причетність до розстрілів активістів не встановлена, повідомив начальник Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління генеральної прокуратури України (ГПУ) Сергій Горбатюк.-
«Ще з квітня 2014 року до слідчих Генеральної прокуратури надійшла інформація про те, що в період Майдану до України неодноразово приїжджали представники ФСБ. Це було в середині грудня (2013 року) – приїхали 27 осіб. У 20-х числах січня приїжджали 7 осіб, і 20 лютого приїхали 7 осіб, у тому числі представник адміністрації російського президента Сурков Владислав», – сказав Горбатюк у вівторок, 20 жовтня, передає УНІАН.
За його словами, ці обставини були ретельно досліджені слідчими, і за результатами розслідування встановлено, що ці делегації (і перша, і друга) приїжджали з ознайомлювальною метою: як проходить акція, як організовується, хто фінансує.
«Саме ці питання їх цікавили. Інших даних, що ці особи якимось чином чинили злочини на Майдані, отримано не було», – заявив Горбатюк.
На запитання, чи мають право і чи нестимуть якусь відповідальність працівники спецслужби іноземної держави, якщо вони приїжджали в Україну, представник ГПУ відповів: «Перебування на території України не становить складу злочину, тому що вони за офіційними документами прибули і за офіційними документами вибули. Проте, щодо передачі їм інформації працівниками СБУ відкрито кримінальне провадження, і його розслідує Головна військова прокуратура».
Нагадаємо, 20 жовтня Горбатюк заявив, що ГПУ викликає на допит як свідка колишнього голову Служби безпеки України Валентина Наливайченка, оскільки він під час свого перебування на посаді заявляв, що ФСБ і Сурков причетні до розстрілів на Майдані.
Зокрема, в травні Наливайченко заявив, що матеріали на Суркова вже передані в Генпрокуратуру.
16 жовтня генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що ГПУ не має даних про російський слід у розстрілі Небесної сотні, але Наливайченко продовжив стверджувати, що такі докази в Генпрокуратури є.