ГПУ пояснила, навіщо допитувала слідчих у справі «діамантових прокурорів»

17:47, 25 січня 2016

Слідчі і прокурори ГПУ, які розслідують справу «діамантових прокурорів» Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна, були викликані на допит через витік інформації. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У повідомленні відомства йдеться, що допит відбувався в рамках службового розслідування за фактом розголошення працівником органів прокуратури в інтернеті даних досудового розслідування проти екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та екс-першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна.

«При опитуванні прокурора у кримінальному провадженні та слідчого жодні питання, які б не стосувалися кримінального провадження, з якого стався витік службової інформації, не ставилися», – запевнили у відомстві.

У ГПУ також додали, що службове розслідування проводиться комісією працівників кількох структурних підрозділів центрального апарату відомства, а не тільки управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури.

В Генпрокуратурі підозрюють, що витік інформації міг статися від прокурорів та слідчих у справі Корнійця та Шапакіна.

Нагадаємо, на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах були затримані колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакіна. Під час обшуку були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.

За даними СБУ, в затриманих вилучили близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. доларів, а в Корнійця – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова.

Печерський райсуд взяв їх під варту, водночас визначив заставу в 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обом загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Обидва внесли застави і вийшли на волю.

Як відомо, раніше керівництво Генпрокуратури і особисто генпрокурора Віктора Шокіна неодноразово звинувачували у спробах «замнути» справу «діамантових прокурорів». Зокрема, заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив, що судді, яка дозволила обшук у Шапакіна і Корнійця, висунули підозру.

19 січня справу «діамантових прокурорів» передали Вищому спеціалізованому суду.