ГПУ: Права Луценка не порушуються

14:55, 15 лютого 2013

Права ув’язненого екс-керівника МВС Юрія Луценкуа не порушуються. Про це повідомив державний обвинувач Олександр Шкітов під час розгляду Печерським районним судом клопотання Луценка про відвід судді Віктора Кицюка у його справі.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, прокурор сказав, що участь Луценка у сьогоднішньому судовому засіданні за допомогою відеоконференції є його правом, а не обов’язком. «Його право на захист ні в якому разі не було порушено, оскільки його інтереси представляв його адвокат І. Фомін», – додав прокурор.

Крім того, Шкітов зазначив, що на початку судового засідання Луценко, неодноразово виявляв неповагу до суду, ігнорував запитання судді, вимагаючи допуску до зали засідань у Менській колонії депутатів Ради.

Також, за словами прокурора, клопотання Луценка про відвід судді Кицюка є необґрунтованим.

«Вислухавши думку сторін, суддя пішла до нарадчої кімнати. Адвокат Фомін, не чекаючи на повернення судді, залишив зал судового засідання, що є також його правом», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 грудня 2012 року захист Луценка направив на ім’я генерального прокурора заяву екс-міністра внутрішніх справ про притягнення до кримінальної відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна та слідчого Сергія Войченка за ухвалення ними постанови про затримання та арешт Ю.Луценка 26 грудня 2010 року.

Ю.Луценко також вимагав притягнути до кримінальної відповідальності суддів Печерського райсуду Києва та Апеляційного суду столиці - Марії-Маргарити Пилаєвої, Олександра Беця, Анатолія Кузьміна, Валерія Лашевича, Вікторії Горкавої та Сергія Вовка.

Пізніше Ю.Луценко звернувся до слідчого судді Печерського райсуду Києва із заявою про відкриття за умов нового процесуального законодавства кримінального провадження стосовно прокурорів та суддів, які ухвалювали незаконні рішення про його арешт у 2010 році. Ю.Луценко звернувся до суду у зв'язку з рішенням Генеральної прокуратури щодо його аналогічної заяви, зареєстрованої 28 грудня 2012 року.

Тоді заяву про кримінальні правопорушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, проте вже 4 січня кримінальне провадження стосовно прокурорів та суддів було закрито "за відсутністю в діях працівників Генеральної прокуратури, суддів складу кримінальних правопорушень".

Екс-міністр у своїй скарзі слідчому судді наголошує, що кримінальне провадження за його заявою було закрито без проведення досудового розслідування та без надання належної юридичної оцінки судових рішень всупереч рішенню Європейського суду з прав людини від 3 липня 2012 року, яке визнано Україною.