ГПУ просить не політизувати «справу Каська»

17:57, 11 квітня 2016

Прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко заявляє, що провадження щодо адвоката і екс-заступника генпрокурора Віталія Каська не є винятковим.

«Схильність до обману у Каська проявляється не лише під час отримання квартир, але і під час сьогоднішнього брифінгу. Ми просили всіх не політизувати вказаний процес. Перевірка щодо квартир, щодо їх отримання проводиться не лише стосовно пана Віталія Каська, але і стосовно інших працівників та колишніх працівників органів прокуратури», – сказав він на брифінгу в понеділок, передає «Українська правда».

«Будуть перевірені абсолютно всі прокурори, і Касько не є якимось винятком», – додав Куценко.

Водночас він розповів, що Каська звинувачують за статтею «шахрайство» і під час зачитання йому повідомлення про підозру «дотримані всі вимоги чинного законодавства».

«Кожну фразу, кожне речення, у чому він підозрюється, він чув. Підозру одразу підписав заступник генерального прокурора України Роман Говда, адже сьогодні були нарікання, що пан Касько є адвокатом і є певна процедура. Так, у відповідності до кримінально-процесуального кодексу, а також у відповідності до закону про адвокатуру повідомлення про підозру адвокатам здійснює генеральний прокурор України, або заступник генерального прокурора України, або прокурор області», – сказав Куценко.

Прокурор також розповів версію звинувачення прокуратури.

«У 2003 році, коли Касько працював в органах прокуратури, він скористався правом отримати державне житло. Він отримав 1-кімнатну квартиру площею 48 м кв. у місті Києві. Така практика є. Далі прописує в цю квартиру свою маму. Після цієї операції сам виписується. Мама при цьому є власницею квартири у Львові. Тобто квартировинаймач залишається один – мама пана Каська. Після цього, як квартировинаймач залишився один, вона подає документи і вказану квартиру приватизовує, тобто безоплатно отримує у власність від держави. У такий спосіб мама стає власником двох квартир. Квартиру у Львові вона продає і купує нову у Києві площею 70 м кв.», – розповів Куценко.

За його словами, у 2010 році Касько знову подав документи на отримання службового житла. На цей час він отримав квартиру 155 м кв. на бульварі Дружби народів у Києві.

«Щоб отримати квартиру такої площі, він подав такі цікаві документи, що він мешкає разом із дідусем, мамою та сестрою, які є безхатченками. А тому він просить надати йому таку службову квартиру. Отут саме і є обман», – заявив Куценко.

Він додав, що в 2010 році, звільнившись з прокуратури, Касько здійснив приватизацію цієї квартири.

Нагадаємо, 15 лютого Касько подав у відставку з посади заступника Генпрокурора. Підставами для цього став тиск на нього через боротьбу з корупцією в Генпрокуратурі. На цій посаді він пробув з травня 2014 року.

28 березня стало відомо, що генпрокурор Віктор Шокін за день до своєї відставки домігся арешту квартири Каська на бульварі Дружби народів.

В ніч на 11 квітня працівники ГПУ зачитали Каську підозру просто на вулиці.