Генеральна прокуратура просить суд обрати запобіжний захід для народного депутата Сергія Мельничука у вигляді застави у розмірі 300 мінімальних заробітних плат, повідомив адвокат народного депутата Любомир Пліщук.
«Генеральна прокуратура просить про заставу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Така сума є необґрунтованою. У нас є довідка, завірена печаткою Верховної Ради, про те, що його зарплата не дозволяє вмістити такий розмір застави», – сказав він журналістам у перерві засідання Печерського районного суду у середу, 10 червня, передає «Інтерфакс-Україна».
В засіданні Печерського районного суду щодо обрання запобіжного заходу Сергієві Мельничуку було оголошено перерву.
Водночас захисник народного депутата пояснив: «Для обрання запобіжного заходу потрібні підстави. Одна з умов обрання запобіжного заходу – в особи має бути процесуальний статус підозрюваного. Мій клієнт не є підозрюваним. Це судом встановлений факт».
За словами Пліщука, якщо суд обере запобіжний захід щодо Мельничука, це буде неправове рішення. «Обрання запобіжного заходу стосовно громадянина України буде суперечити нормам Кримінального процесуального кодексу та Європейської конвенції з прав людини», – додав адвокат.
Він наголосив, що Мельничуку як народному депутатові повідомлення про підозру має вручати генеральний прокурор. За словами Пліщука, його клієнт не отримував підозри.
Адвокат також зазначив, що стосовно народного депутата суд може обирати запобіжний захід, непов’язаний з позбавленням волі, якщо Верховна Рада не дала згоди на затримання та арешт.
Як відомо, мінімальна заробітна плата в Україні з 01.01.2015 по 30.11.2015 становить 1218 грн. Таким чином, Генпрокуратура просить суд обрати С. Мельничуку заставу в розмірі 365 400 тис. грн.
Зазначимо, що 8 червня начальник управління Генпрокуратури з розслідування корупційних злочинів Павло Жебрівський повідомив, що Мельничук отримав повідомлення про підозру. «Пан Мельничук з'явився в Генпрокуратуру до слідчого, його повідомили про підозру, він написав свій протест, що він не погоджується з формою оголошення підозри…», – заявив тоді він.
3 червня Верховна Рада позбавила Мельничука недоторканності, але не дозволила його арешт.