Генеральна прокуратура України просить суд взяти під варту колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича. Про це 30 липня під час брифінгу повідомив начальник другого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Ігор Слободяник, передає Інтерфакс-Україна.
«Сьогодні вручено клопотання. Для ознайомлення стороні захисту необхідно не менше трьох годин, тому сьогодні ми не встигаємо з об'єктивних причин, а завтра з самого ранку це клопотання буде внесено на розгляд суду», – сказав він.
За його словами, екс-міністр наразі є в приміщенні Генпрокуратури і знайомиться з матеріалами справи.
Як повідомляв ZAXID.NET 13 липня, ГПУ повідомила екс-голові Мін’юсту Лавриновичу про підозру у розтраті державних коштів на суму понад 8,5 млн гривень, «незаконно і безпідставно витрачених на залучення іноземної фірми для приховання фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами і судом під час провадження розслідування і судового розгляду в суді справи Юлії Тимошенко».
За цим епізодом раніше Генпрокуратура оголосила про підозру колишньому заступнику міністра юстиції і 1 липня внесла до Печерського райсуду Києва клопотання про взяття його під варту. Однак 8 липня слідчий суддя обрав екс-заступнику міністра запобіжний захід у вигляді застави 365,5 тис. грн.
13 липня Генпрокуратура повідомила, що її Управління спецрозслідувань Головного слідчого управління повідомило про підозру Лавриновича у скоєнні злочину за статтею Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою».
У свою чергу Лавринович заявив, що підозри в скоєнні злочину він не отримував.
Він зазначив, що йдеться про факт залучення радника щодо розгляду Європейським судом з прав людини скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
«Про справу мені добре відомо, оскільки я більше року ходив на допит як свідок», – пояснив екс-міністр юстиції.
За його словами, претензія полягає виключно у рішенні залучити радника, тоді як процедура його залучення, сума контракту або тарифна політика питань не викликають.
Лавринович наголосив, що діяв виключно в межах своїх законних повноважень для захисту інтересів держави, проте в прокуратурі тепер інкримінують йому мотив «захист злочинної влади».
Зазначиом, Лавринович з 1994 року кілька разів ставав народним депутатом. З 2002 до 2005 рр. був главою Мін'юсту в уряді Анатолія Кінаха, у 2006-2007 рр. очолював те ж саме відомство в уряді Віктора Януковича, в 2010-2013 роках був міністром юстиції в уряді Миколи Азарова.
Олександ Лавринович 3 липня 2013 року склав присягу члена Вищої ради юстиції, у 2013-14 рр. був головою ВРЮ.