Слідчі Генеральної прокуратури проводять обшуки за місцем проживання колишніх службових осіб «ПриватБанку», а також за адресами юридичних осіб, яким надавалися кредити за рахунок рефінансування Національного банку України. Про це у середу, 24 травня, повідомили на офіційній сторінці Генпрокуратури у Facebook.
Як зазначається, обшуки проходять у рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення екс-службовцями «ПриватБанку» розкрадання грошових коштів в особливо великих розмірах. У повідомленні ГПУ зазначається, що колишнє керівництво банку у період 2008-2016 років, незважаючи на законодавчу заборону щодо проведення операцій із пов’язаними з банком особами, після одержання від НБУ рефінансування, у тому числі за рахунок цих коштів, надали пов’язаним із банком суб’єктам господарювання кредити на загальну суму близько 267 млрд грн.
В ГПУ заявляють, що у такий спосіб екс-посадовці «ПриватБанку» надавали кредитні кошти на заздалегідь невигідних економічних умовах для банку юридичним особам, які мають ознаки фіктивності. «У ході обшуків вже встановлено, що у більшості випадків за юридичними адресами вказаних так званих суб’єктів господарювання відсутні як самі юридичні особи, так і будь-які ознаки здійснення господарської діяльності», - повідомили в ГПУ.
Під час розслідування суд за клопотанням органу слідства наклав арешт на понад 770 об’єктів нерухомості по всій країні. Накладення арештів буде продовжуватися, зазначили у прес-службі ГПУ.
Раніше повідомлялося, що перед націоналізацією з «ПриватБанку» вивели 110 млрд грн на фірми, які існували тільки на папері.
Нагадаємо, у квітні Генпрокуратура звинуватила колишнє керівництво «ПриватБанку» в наданні пов'язаним із ним фірмам невигідних для банку кредитів під час рефінансування Нацбанку. У результаті таких дій юридичні особи заборгували «ПриватБанку» понад 372,7 млн. грн. «ПриватБанк», зокрема, уклав угоду з НП ТОВ «Океанмаш», ТОВ «Тайлон» , ТОВ «ЕЛ ТІ Груп», ТОВ «Агентство «Новий світ», ТОВ «Фрилайн», ТОВ «Зернопоставки-М», ТОВ «Канделла», ТОВ «ВПФ», ТОВ «Елара», ТОВ «Комунальне обслуговування будинків».
Як інформував ZAXID.NET, 18 грудня 2016 року найбільший банк України «Приватбанк» перейшов у власність держави. Рішення було прийнято після того, як власники установи не змогли виконати програму докапіталізації. У капіталі «Приватбанку» виявили недостачу в 148 млрд гривень, із яких державі доведеться закрити щонайменше 116 млрд. Як виявилося, близько 97% комерційних кредитів «Приватбанк» видав пов'язаним особам.