Висновки міжнародної громадської організації Freedom House в частині звинувачення України у вибірковому правосудді та нібито переслідуванні представників опозиції є упередженими та необ'єктивними, зазначають у Генеральній прокуратурі України.
"Представники Freedom House зустрічалися з керівництвом Генпрокуратури, спілкувалися особисто з генеральним прокурором України. Вони без перебільшення отримали вичерпну інформацію про ті кримінальні справи, якими цікавилися", - розповів начальник Головного управління нагляду за дотриманням законодавства під час виконання судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів Генпрокуратури Вадим Горан після презентації звіту Freedom House.
За його словами, після зустрічі жодних питань, на які керівництво відомства не відповіло, не залишилося. "Тому шановні представники Freedom House переконалися в тому, що висунуті стосовно Ю.Тимошенко, Ю.Луценка, В.Іващенка обвинувачення мають виключно кримінальний характер. Відповідно, їхні висновки в частині звинувачення України у вибірковому правосудді та нібито переслідуванні представників опозиції є щонайменше упередженими та необ'єктивними", - сказав В.Горан.
Він зазначив, що представники Freedom House з якоїсь причини вирішили не враховувати об'єктивної інформації у своєму звіті. "Таке враження, що у своєму звіті аналітики Freedom House чомусь вирішили не враховувати об'єктивної інформації про реформування кримінальної юстиції в Україні, про результати боротьби з корупцією, про порушення кримінальних справ проти чиновників нинішнього уряду, зокрема проти Галицького, Волги, Рудя та інших", - сказав прокурор.
В.Горан також наголосив, що органи прокуратури значно активізували розслідування кримінальних справ стосовно корупційних злочинів.
"Загалом в Україні згідно зі статистичними даними лише за минулий і поточний роки порушено понад 3 тис. кримінальних справ, притягнуто до відповідальності більше ніж 3,5 тис. корупціонерів", - уточнив він.
Як повідомлялося, в представленому в четвер звіті Freedom House про ситуацію в Україні містяться рекомендації українській владі припинити вибіркове переслідування та помилувати ув’язнених лідерів опозиції.
"Влада має припинити вибіркове переслідування, здійснити безумовне помилування ув’язнених політичних лідерів та дозволити всім лідерам опозиції, зокрема тим, хто нині перебуває під арештом, взяти участь у парламентських виборах", - сказано у звіті організації.