Слідчі Генеральної прокуратури України спільно з працівниками Служби безпеки України у п’ятницю, 2 липня, затримали автора SMS-повідомлень, надісланих голові Апеляційного суду Києва Антонові Чернушенку. Ним виявився його син Дмитро.
У цих SMS-повідомленнях були вказівки про прийняття рішень у судових справах, що розглядає Апеляційний суд Києва, які отримував суддя Чернушенко, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
Встановлено, що упродовж січня 2013 – червня 2015 років Дмитро Чернушенко зі свого мобільного телефона надсилав SMS-повідомлення судді Апеляційного суду Києва – своєму батькові Антонові Чернушенку із вказівками щодо прийняття рішень у справах, які перебувають на розгляді у згаданому суді. Після цього Чернушенко-старший вчиняв втручання в автоматизовану систему документообігу суду «АСЕД Апеляція» з метою штучного розподілу справ та визначення себе головуючим чи суддею у складі колегії, яка розглядає вказану справу, щоб мати змогу постановляти завідомо неправосудні рішення чи ухвали.
На теперішній момент затриманий перебуває в СІЗО, упродовж 24 годин після затримання йому має бути оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, після чого готуватимуться документи для звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання міри запобіжного заходу.
Дмитро Чернушенко – юрист. У минулому – депутат Одеської облради від фракції Наталії Вітренко (мандат здобув у 19 років). У 2011 році разом із дружиною фігурував у скандалі. Тоді, як писала газета «Сегодня», Дмитро Чернушенко та його дружина, будучи напідпитку, побилися з охороною нічного клубу «Ібіца» в Одесі.
Як повідомляв ZAXID.NET, 24 червня Генпрокуратура повідомила голові Апеляційного суду Києва Антонові Чернушенку про підозру в скоєнні тяжких кримінальних злочинів, а генпрокурор Віктор Шокін звернувся до парламенту з поданням про дозвіл на затримання та арешт судді.
Голову Апеляційного суду Києва підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) та ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних судових рішень) КК України.
25 червня правоохоронці провели обшук в одному з будинків Чернушенка, під час якого знайшли зброю та секретні документи.
Обшук в Апеляційному суді Києва, який супроводжувався блокуванням будівлі, розпочався зранку 19 червня і тривав понад добу.
30 червня український парламент дозволив арештувати Антона Чернушенка, а 1 липня він зник. Як заявила того дня дружина Чернушенка, він перебуває у відпустці.