Городоцька РДА надала дозвіл ТОВ «Грінера-Л» на розроблення детального плану території щодо відведення земельної ділянки біля села Малий Любінь для облаштування там комплексу з переробки та утилізації ТПВ. Ще раніше такий дозвіл надала Львівська ОДА. Таким чином «Грінера-Л» отримала усі дозволи на початок відведення земельної ділянки.
Зазначимо, 20 червня 2019 року Великолюбінська селищна рада прийняла рішення, яким «підтримала ініцативу ТОВ «Грінера-Л» у впровадженні інвестиційного проекту, який передбачає спорудження сучасного комплексу з переробки та утилізації ТПВ на території Великолюбінської селищної ради за межами населеного пункту с. Малий Любінь на території кар’єру колишнього Городоцького кар’єроуправління». У рішенні йдеться про те, що втілення проекту можливе після отримання усіх дозволів та обов’язкового проведення громадських слухань.
Рішення Великолюбінської селищної ради про підтримку ініціативи щодо будівнитва сміттєпереробного комплексу (фото ZAXID.NET)
Далі було розпорядження голови Львівської ОДА від 27 червня 2019 року, яке підписав в.о. голови Ростислав Замлинський, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
18 вересня 2019 року аналогічне розпорядження підписав т.в.о. голови Городоцької РДА Богдан Степаняк. «Надати дозвіл ТОВ «Грінера-Л» на розроблення детального плану території щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 41,0695 га, розташованої за межами населеного пункту села Малий Любінь на території Великолюбінської селищної ради Городоцького району Львівської області, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (для облаштування комплексу з переробки, утилізації, видалення та захоронення твердих побутових відходів)», - йдеться у тексті документу за підписом т.в.о. голови Городоцької РДА.
При цьому вказується, що замовником розроблення детального плану території є Городоцька РДА, а оплата буде здійснюватися за рахунок «Грінера-Л». Розроблений детальний план має пройти громадські слухання та має бути затверджений Городоцькою РДА.
Територія вапнякового кар'єру поблизу села Малий Любінь, комплекс переробки та утилізації ТВП розташований приблизно за 2,5 км від села (клікніть на карту, щоб збільшити)
Як повідомив 24 жовтня у коментарі ZAXID.NET т.в.о. голови Городоцької РДА Богдан Степаняк, розпорядження РДА підготовлене і підписане, оскільки є рішення Великолюбінської селищної ради про підтримку ініціативи «Грінери-Л» у впровадженні такого інвестиційного проекту на території селищної ради та розпорядження голови ЛОДА про дозвіл на розробку документації на відведення землі. «Наше розпорядження є похідним. Ми не мали права таке розпорядження не видати», – пояснив Степаняк.
Натомість Великолюбінський селищний голова Йосиф Фабрига вважає такі рішення ЛОДА та РДА поспішними, оскільки, з його слів, ще не було громадських слухань у громаді. «Ми не заперечували щодо реалізації цього проекту, але він мав пройти громадське слухання. Мало відбутися представлення проекту для громади – як він виглядає, наскільки він безпечний. Це не означало, що відразу треба бігти і оформляти земельну ділянку», - заявив Фабрига у коментарі ZAXID.NET.
Водночас він підтвердив, що територія, яка розглядається під сміттєпереробний комплекс, розташована за межами села, отже нею розпоряджається не селищна рада, а РДА і ЛОДА. Межа ділянки, про яку йдеться, приблизно за кілометр від села Малий Любінь, а вапняковий кар'єр, де планують розташувати сміттєпереробний комплекс, розташований за 2,5 км від села.
Зі слів Йосифа Фабриги, на початку листопада у Великолюбінській селищній громаді, до складу якої входить і Малий Любінь, заплановані громадські слухання – їх організує селищна рада, аби вислухати думку людей щодо подальшої долі цього проекту.
Нагадаємо, «Грінера-Л» є дочірньою компанією ТзОВ «Грінера Україна», власником якої є громадянин США Богдан Михалусь. «Грінера Україна» здійснює вивезення сміття з центральної частини Львова і є одним із шести перевізників, які вивозять львівське сміття.