Міністерка освіти Лілія Гриневич стверджує, що останнім часом на засіданнях парламентського комітету з питань освіти присутні люди, які працювали з міністром освіти часів Віктора Януковича Дмитром Табачником. Зі слів Гриневич, раніше цих людей на засіданнях не було.
Я вже сьогодні бачу людей, які працювали разом із Дмитром Табачником, вони вже присутні на засіданнях комітету з питань освіти і науки, приходять і висловлюють там свої зауваження. Раніше їх не було видно. Так само і довкола Міністерства почали з’являтися різноманітні персонажі», – сказала вона в ефірі телеканалу Еспресо TV у вівторок, 25 червня.
Гриневич також повідомила, що невідомі вимагають від автора підручника з новітньої історії України для 11 класу замінити формулювання «російсько-українська війна» на «громадянський конфлікт», пояснюючи це зміною в Україні ідеології.
«Поділюся з вами показовою історією, один із авторів підручника з новітньої історії України для одинадцятого класу, який ми маємо зараз друкувати і який отримав гриф Міністерства освіти, нещодавно отримав дзвінок, де йому сказали: “ви должни ізмєніть формуліровку русско-украінская война на формуліровку гражданскій конфлікт”. Тобто, коли він сказав, з якої рації і чому ви мені це зараз кажете? – “Ідєологічєская сітуація ізменілась”», – розповіла міністерка освіти і науки України.
Вона назвала такі речі «тривожними дзвінками» і зазначила, що за теперішніх умов гуманітарною політикою в Україні, можливо, керуватиме Москва.
Нагадаємо, після Революції Гідності в Україні почався курс на віддалення від Росії і на декомунізацію. Зокрема, було перейменовано низку вулиць. Але після зміни влади в країні у травні 2019 року, коли до влади прийшов президент Володимир Зеленський, в Україні, зокрема, почали повертати старі назви вулицям, перейменованим за час декомунізації на честь українських діячів. Зокрема, раніше у Харкові міськрада повернула проспекту генерала Григоренка ім’я радянського маршала Жукова. Жуков відомий масовими розстрільними вироками для своїх офіцерів, жорстокістю й провальною тактикою, яка призводила до численних втрат у радянській армії.
Також суд в Києві зобов’язав повернути старі назви київським проспектам Бандери і Шухевича, які до цього називалися Московським проспектом і проспектом Ватутіна.