Гриценко і Катеринчук можуть додати об’єднаній опозиції 1,5% голосів

15:55, 19 червня 2012

Навіть у разі приєднання до об’єднаної опозиції партій «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та «Європейської платформи» Миколи Катеринчука її рейтинг збільшиться менше, ніж на 2%. Таку думку в коментарі Тижню висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Це об’єднання, враховуючи особисті рейтинги і Гриценка (2%), і Катеринчука (близько 1%), додасть десь 1,5% до рейтингу об'єднаної опозиції, це на даному етапі», - вважає політолог.

«Тут не може бути арифметичної суми підрахунку рейтингу. Коли об’єднувалися «ВО Батьківщина» і «Фронт змін», то рейтинг об’єднаної опозиції виявився меншим на кілька відсотків, ніж окремо рейтинг цих двох політичних сил», - сказав він.

Проте, за його словами, об’єднання завжди на користь, тому що в процесі виборчої кампанії опозиція може надолужити те, що втрачає в цей час.

«Зараз від 20% до 30% виборців ще не визначилися остаточно, за кого вони будуть голосувати. Це резерв впливових сил, перш за все, об’єднаної опозиції і Партії регіонів. Результат об’єднаної опозиції буде збільшуватися, і не тільки за рахунок об’єднань, але і за рахунок, перш за все тих, хто не визначився. Робота ітиме в напрямку, щоб було менше вибору в опозиційно налаштованих виборців, на це і розраховують опозиціонери», - каже експерт.

Однак Фесенко не впевнений, що з боку нових членів об’єднаної опозиції припиниться критика її лідерів.

«Гриценко був достатньо жорстким критиком окремих дій об’єднаної опозиції. Якщо ідеться про Анатолія Степановича (Гриценка – ред.), то все залежатиме від того, як ситуація розвиватиметься далі. Звичайно, якщо вони об’єдналися, узгодили спільну політичну позицію, буде менше приводу для критики. Але головне, що не буде розпорошення, не буде такої ситуації, коли якась частина голосів потенційних прихильників опозиції перейде на інший бік», - вважає Фесенко.

Відповідаючи на запитання про те, які ще партії або окремі політики можуть поповнити лави об'єднаної опозиції Фесенко сказав, що практично не залишилося рейтингових партій, які можуть бути цікаві об'єднаній опозиції. 

«Щодо УДАРу – то ця партія ітиме окремо. Королевська – теж окремий випадок. Там є особисті конфлікти, плюс є підозри на її адресу з боку об’єднаної опозиції (щодо співпраці з владою – ред.), тому тут теж про якесь об’єднання не іде мова. ВО «Свобода» співпрацюватиме в рамках КОДу, і, думаю, що узгодять кандидатів у спільному списку мажоритарників. По партійних списках ітимуть окремо. У «Нашої України», УНП рейтинги невеликі. Якщо б головою НУ залишився б Наливайченко, можливо, вони б і об’єдналися з об’єднаною опозицією. З Ющенком об’єднуватися не будуть. Тут питання принципів і достатньо серйозне протистояння. Був би сенс провести переговори про об’єднання з УНП не тому, що у них високі рейтинги, а тому, що ця партія може дати декілька достатньо конкурентоздатних кандидатів по мажоритарних округах. Те ж стосується Жебрівського, «Собору» Матвієнка, хоча пік популярності цієї партії уже в минулому», - сказав він.

Нагадаємо, керівництво партії «Батьківщина» веде переговори про збільшення числа партій, представники яких будуть балотуватися до Верховної Ради за списком цієї політичної сили.

На думку експертів, Меджліс кримськотатарського народу може претендувати на 1-2 місця у виборчому списку опозиції на парламентських виборах, а також додати опозиції більше 100 тис. голосів у Криму.