Громада Малечковичів проти забудови озера біля Наварії

17:37, 11 лютого 2019

Мешканці села Малечковичі категорично не підтримують забудови Наварійського озера. Ще в грудні 2017 року дозвіл на розробку проектів землеустрою біля Наварії підписав голова ЛОДА Олег Синютка. Деякі ділянки розташовані на березі Щирецького водосховища. Відтак їхня забудова перекриє вільний доступ мешканців навколишніх сіл до водойми.

Село Малечковичі розташоване поблизу Наварійського озера. Саме на берегах цієї водойми голова Львівської облдержадміністрації виділяє ділянки для начебто атовців. У випадку набуття прав власності вільний доступ громади до озера зникне.

«Ліс і озеро мають залишитися для громади. Ми повинні кудись виїжджати відпочивати в суботу-неділю, весною-восени-влітку. Якщо ті землі роздати ‒ що з них вийде? А нічого, забудують», ‒ вважає керівник ГО «Гвардія патріотів», учасник АТО Віталій Біляк.

«Просто ми всі повинні докласти до цього зусиль, щоб не нищити, а навпаки озеро оберігати», ‒ додає громадський активіст Віталій Майборода.

Та є й інший бік медалі: два генплани накладаються один на одний, тож деякі виділені Олегом Синюткою ділянки займають частину вже чиєїсь землі. На схід села прийшли й учасники громадської організації «Ветеранська спілка воїнів АТО». Вони потенційні власники ділянок біля озера. Їхня позиція: з місцевими мешканцями сваритися не хочуть, але й компромісів не пропонують.

На зборах учасникам АТО запропонували ще раз подати документи на отримання ділянок в урочищі «Старий кар'єр». За генпланом, ці площі належать Пустомитівській міськраді. Водночас розпорядження про виділення ділянок підписував голова ЛОДА.

«Ми намагаємося все-таки подати руку учасникам АТО і все-таки допомогти їм отримати ту землю в тому місті, яке погоджено з громадськістю. Звичайно, це не проста процедура, оскільки потрібно внести зміни до генплану. Але я думаю, що це є реально, якщо нам в цьому допоможуть районні і обласні представники влади», ‒ каже міський голова Пустомит Олег Серняк.

Справу суттєво ускладнило й те, що Львівський окружний адмінсуд надав «особливий статус» для дев'яти гектарів землі довкола озера. Тепер вони у державній власності. Для місцевих мешканців це суттєво ускладнило приватизацію земель.

«Таким чином мешканці цієї території знову опинилися в підвішеному стані, тому що вони на сьогоднішній день дальше не можуть рухатися і приватизовувати свої земельні ділянки. На цій території розташований мій будинок і присадибна ділянка, яку я не можу приватизувати з 2014 року», ‒ пояснює активіст Роман Маслюк.

Зараз міська рада Пустомит має намір оскаржити таке рішення в апеляційній інстанції.