Громада має сама вибирати, де зберігати міські кошти, - мер

10:21, 26 липня 2013

Вихід з проблемами з казначейством у тому, аби дати місцевим громадам самостійно обирати, в якому банку зберігати кошти, які чесно заробили. Також дуже важливо запровадити електронний документообіг.

У цьому переконана  міський голова Рави-Руської Ірина Верещук, адже, до прикладу,  досі платіжні доручення возять за 30 кілометрів до Жовкви на дискетах, – розповіла вона в ефірі ток-шоу «Відверта розмова» на каналі 24.

«Нам потрібно відпустити другий кошик. Нам потрібно перейти на електронну форму документообігу. Нам потрібен електронний підпис, щоб ми не їздили, по сім разів не верталися. Нам потрібні гарантії, що казначейство не зможе у будь-який вигідний для держави час забрати ці кошти і сказати – ну, потерпіть, почекайте. А люди ж не чекають, там хворі, енергоносії…», – наголосила Ірина Верещук.

Міські голови  готові чекати, зціпивши зуби. Але потрібні чіткі правила гри, щоб пояснили, скільки кожного місяця закриватимуть платівок, – стверджує міський голова.

Як інформував ZAXID.NET, Львівське відділення Асоціації міст України звернулось до президента Віктора Януковича, прем’єра Миколи Азарова, спікера ВРУ Володимира Рибака і керівництва «Асоціації міст України» з вимогою терміново вирішити проблему блокування платежів казначейством. Наприклад, органи казначейства на Львівщині блокують близько 30% платежів бюджетних установ. На сьогодні не проплаченими залишаються доручення міст області на понад 100 млн грн.На 25 липня казначейство не проплатило за платіжними дорученнями Львівської міськради 52,2 млн грн.