Громадська програма доступного житла

Коротко. Найголовніше

16:09, 23 грудня 2014

Кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло,придбати його у власність або взяти в оренду.

                                                                           (ст. 47 Конституції України)

Діяльність громадської організації «Доступне житло Львівщини» спрямована на вирішення питання забезпечення житлом населення України, а також на підтримку державних цільових програм та підсилення їх ідейного змісту. Постійно зростаюча потреба громадян та їх правосвідомість змушує створювати  нові механізми, які нададуть їм можливість реалізувати свою мрію та захистити від можливих ризиків на ринку нерухомості.

Метою Програми є вирішення питання забезпечення населення України житлом належної якості, шляхом розроблення дієвих інвестиційних механізмів доступних цін, які забезпечують формування платоспроможного покупця, а також реалізація дієвих традиційних механізмів будівництва.

Розроблення Громадської програми будівництва доступного житла спрямована на вирішення глобальної проблеми забезпечення населення житлом в Україні, а також здешевлення вартості об’єкта будівництва для громадян і осіб,які потребують покращення житлових умов, найперше через відсутність прибутковості.  

Встановлений механізм розподілу цін від загальної вартості кошторису (фінансово-інвестиційний механізм будівництва)надасть можливість громадянам реалізувати свою нагальну потребу у власному житлі, що зменшить соціальне напруження та покращить економічні показники держави, а також дозволить ефективно та успішно реалізуватися державним програмам доступного житла.

Механізм розподілу цін:

      80% житла реалізується за соціальною ціною, з них:

v  20%об’єкту – ціна знижується на 45% від ринкової;

v  30%об’єкту – ціна знижується на 25% від ринкової;

v  30%об’єкту – ще мінус 10-15% від ринкової ціни.

      20% від загальної кількості квартир в будинку реалізується за ринковими цінами, які покривають витрати на соціальні ціни, надані особам, які потребують покращення житлових умов.

Програма діє під координацією Громадської організації, основною метою якої є вирішення питання забезпечення житлом населення  Україні. Обов’язковою умовою перед початком будівництва є утворення ініціативної групи з числа членів громадської організації  та розподіл квартир між ними. Продаж квартир за такої схеми не відбувається, а кожен громадянин тут виступає інвестором власного житла. Наступним кроком є переведення ініціативної групи в статус Простого Товариства, яке проводить,організовує та контролює хід будівництва. Таким чином кожен учасник має право ініціювати на загальних зборах свої ідеї та побажання. Завдяки такому механізму громадяни виступають замовниками та забудовниками і реалізується єдина мета –вирішення проблеми житла, а не отримання прибутку. Після завершення будівництва об’єкту та оформлення права власності на житлове (нежитлове) приміщення,учасник Простого Товариства приймає участь у створенні у житловому комплексі ОСББ, відповідно до положень Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». На балансі ОСББ знаходиться житловий комплекс та прибудинкова територія.

Завдяки такій організаційній структурі, є можливість втілення в життя всіх творчих ідей і побажань замовника-громади, що додає будинку неповторності та унікальності в архітектурі. Як зовнішній вигляд будівлі, так і внутрішнє планування довершують комфорт і функціональні можливості будинку.

В межах реалізації Програми громадянам надається безліч можливостей та переваг, а саме:

·         можливість контролювати та вести будівництво;

·         мати додаткові гарантії та можливості завдяки членству  в громадській організації;

·         реалізувати власні потреби та побажання в ході будівництва;

·         шукати максимально ефективні та економічно вигідні шляхи реалізації будови;

·         отримати житло для членів громадської організації за ціною нижче ринкової вартості;

·         максимально зменшити час будівництва шляхом спільних дій Простого Товариства;

·         звільнення громадян від проблем у наданні документації, шляхом вибору відповідальної особи із членів Товариства, який вирішує ці питання централізовано;

·         скорочення термінів погодження дозвільної документації за підтримки держави.

Фінансове забезпечення Програми передбачає залучення інвестиційних коштів від громадян, які є членами громадської організації та виявили бажання будувати житло(ініціативна група). Щодо ресурсного забезпечення, то  воно здійснюється двома шляхами, перший спосіб -виконання будівельно-монтажних робіт ведеться господарським способом тобто об’єк­т будуються безпосередньо членами Товариства із можливим використанням матеріалів учасників Програми. За другого способуматеріально-технічне постачання будови  здійснюється шляхом залучення замовником(Просте Товариство) підрядної організації, яка виконує будівництво об'єкта в межах конкретного замовлення.

Питання житла  породжує актуальність співпраці громадян і влади і виступає ознакою якості життя та самореалізації громадян. Розв’язання житлової проблеми за рахунок до­ступності житла дасть змогу підтримати молодь,надати їм перспективу та впевненість у майбутньому. Також Програма дозволить вирішити проблему житла для більшості громадян і підтримати державну програму на регіональних рівнях.

Проблема міграції молоді безпосередньо пов’язана із відсутністю умов для придбання власного житла. Саме тому вирішення житлового питання стане перспективою розвитку інституту сім’ї. Якщо молодь впевнена в майбутньому у рідній країні, то вона докладе всі зусилля для гармонійного, економічно-ефективного та культурного розвитку держави.