У Києві під будівлею Міністерства внутрішніх справ кілька десятків людей вийшли на акцію «Покарати зло». Учасники заходу вимагали від правоохоронців ефективного розслідування нападів на журналістів та активістів, а також відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Як повідомило «Громадське», один з організаторів акції, Владислав Грєзєв, озвучив п‘ять вимог, які вони висунули МВС. Це – звіт відомства щодо розслідувань попередніх резонансних справ; відсторонення керівництва МВС в Херсонській області через напад з кислотою на активістку, радницю міського голови Катерину Гандзюк; генпрокурор Луценко має передати всі справи в Департамент контррозвідки Служби безпеки; відставка голови МВС Арсена Авакова; п'ята вимога — «покарати зло».
Протестувальники біля входу до будівлі МВС, фото Владислава Грєзєва
До учасників акції вийшов речник МВС Артем Шевченко. Він заявив, що на всі питання стосовно нападу на активістку Гандзюк правоохоронці будуть відповідати сьогодні на брифінгу в Херсоні. Також, за його словами, в МВС зберуть інформацію про всіх злочини в регіонах.
Друг постраждалої від нападу Катерини Гандзюк Олександр Савич розповів, що після інциденту поліція не опитала усіх свідків та сусідів, які мали камери. Сусіди стверджують, що нападник стояв біля будинку Гандзюк з п’ятої ранку, і ходив до супермаркету поруч. А правоохоронці, за їхніми словами, досі не мають відео з камер спостереження.
Як писав ZAXID.NET, 31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міського голови Херсона Катерина Гандзюк кислоту. Поліція Херсона закликала громадян допомогти встановити особу нападника та пообіцяла конфіденційність. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International висловило обурення повідомленнями про напад на Гандзюк.
Нині постраждала у реанімаційному відділенні. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри.
Як зазначило «Громадське», 1 серпня у Херсоні близько сотні людей — представники «Нацкорпусу», ВО «Свободи» та небайдужі громадяни — влаштували акцію під будівлею обласного управління поліції та прокуратури через напад на активістку, радницю міського голови Катерину Гандзюк.
О 10:00 ранку представники різних організацій зібралися під будівлею управління поліції та вимагали пояснити, чому правоохоронці зволікають з росзідуванням нападів на місцевих активістів. Також учасники акції вимагали пояснити, на якому етапі перебуває розслідування нападу на Гандзюк та чому через цей інцидент керівник обласного управління не вийшов з відпустки.
Активісти біля обласного управління Нацполіції в Херсоні, фото Тараса Бузака
Після — учасники акції пішли до будівлі управління прокуратури. Охорона не пускала людей всередину, однак ті силою увірвалися в приміщення. Хтось кинув петарду в будівлі і відбулося задимлення, спрацювала пожежна сигналізація.
«І після задимлення знайшовся той прокурор, якого казали, що не було. Він прийняв людей, пообіцяв, що все буде зроблено, аби знайти нападника. І трошки людей заспокоїв. І люди пішли», — розповів місцевий журналіст Сергій Нікітенко.