Громадські активісти готові йти на вибори

20:35, 1 березня 2012

Запорізький край завжди був особливим місцем для України. А острів Хортиця – символом її незалежності, як держави, оплотом свободи та козацької вольниці. 1 березня, овіяна легендами козацькою звитяги Хортиця стала ще й місцем, де вперше відбулося велике зібрання громадських рухів та об’єднань з усієї країни – тих, хто продовжує традицію предків у боротьбі за свободи та права українських громадян.

Громадянське суспільство в Україні все голосніше заявляє про себе. Рух масового протесту проти дій влади восени минулого року сколихнув всю державу. Весна обіцяє бути не менш активною. Саме для того щоб скоординувати подальші спільні дії та відбулося засідання ініціативної групи громадських активістів, серед яких були представники підприємницьких, афганських, чорнобильських,ветеранських організацій. Вже 15 березня вони готують  Всеукраїнський громадський форум «Нові лідери - нова країна», на якому буде оголошена програма спільних дій об’єднаного громадянського суспільства України.

«Тут зібралися ті, кому вистачило сміливості, завзятості, пройти довгий, складний і дуже невдячна шлях - шлях боротьби за право бути патріотом своєї країни», - сказав відкриваючи засідання групи співголова Всеукраїнської громадської організації «Громадянський рух« Вперед!» Андрій Панаетов.

Учасники зустрічі оголосили цілу низку ініціатив, які вони збираються винести на розгляд української громади.

Це програма «Народний контроль», мета якого жорстко контролювати діяльність органів влади, народних депутатів, політичних партій, а також забезпечити реальну відповідальність політиків перед народом, зокрема через ухвалення закону про відкликання народних депутатів.

Другий напрямок громадських ініціатив – «Народний список». Учасники зібрання  переконані, що в майбутньому складі парламенту має бути якомога більше представників громадських організацій, які свої справами довели свою відданість інтересам народу. Вони збираються провести народний відбір та висунути справжніх народних кандидатів, яким довіряє суспільство.

Третім важливим пунктом, на думку громадських активістів, є програма «Народних реформ». Країні потрібно сформувати нову модель соціально-економічного розвитку в інтересах більшості суспільства. Саме тому громадські лідери почнуть підготовку пропозицій до пакету соціально-економічних реформ, які відображають бачення громадськості і захищають інтереси народу.

І, нарешті, «Народний захист» – ініціатива, направлена на  захист кожного голосу на парламентських виборах 2012 року, щоб не допустити узурпації влади. Вона розпочне процес підготовки представників громадськості до участі у виборчих комісіях, інформування громадян про свої права та недопущення фальсифікацій.

«Ми повинні забезпечити проходження в майбутній парламент значної кількості представників громадськості, які своїми справами довели свою відданість інтересам народу. І ми покажемо, що здатні побудувати нову країну, - заявила народний депутат Наталія Королевська у своєму виступі перед учасниками зустрічі. - Ми розуміємо, що демонстрацією сили нашої команди буде представлений людям план розвитку нової країни - з новими лідерами, з новими економічними можливостями. Сьогодні нас десятки, сотні, тисячі, але наша задача - об'єднати мільйони. Тоді ми змусимо себе почути. Зараз необхідно щоб в кожному регіоні люди створювали свій «народний список» кандидатів, яких вони бажають бачити в парламенті. Для нас головне, що лідери всеукраїнських громадських організацій підтвердили готовність обговорювати «народний список» і формувати його. Саме громадські лідери повинні представляти інтереси народу в парламенті».

Як зазначив у свою чергу лідер громадсько-політичного об'єднання «Справедлива Одеса» Дмитро Співак, головним завданням форуму є вивести на політичну арену країни нових політиків, які в свою чергу вже найближчим часом зможуть створити нову якість політичного процесу.

 «Згідно із соцопитуваннями, 54% виборців не хочуть бачити у майбутньому парламенті жодної особи, яка перебуває сьогодні при владі. Завдання нашого об'єднавчого процесу - допомогти людям вийти з нинішнього стану розчарування - повірити й довіритися новій команді. Дуже важливою є ініціатива Наталії Королевської щодо діалогу з громадянським суспільством - реальними людьми, які борються з безчинством на місцях. Вона запропонувала громадським лідерам активну та реальну участь у державних процесах - зазначив Співак. -У жодній іншій політичній силі, яка заявляє про свою опозиційність, ніхто не бачить нових облич. Залишаються ті, хто переходили з скликання до скликання й неодноразово мінялися місцями з нинішньою владою. Тому, необхідно докорінно міняти принципи роботи вищого законодавчого органу 45-тимільйонної країни. Керувати українською державою повинні нові люди, що завоювали довіру у суспільстві».

Вже зараз зрозуміло, що Громадський форум в Кам'янець-Подільському має стати значною подією в житті громадянського суспільства в нашій країні.

Він стане черговим важливим етапом продовження боротьби громадських рухів за права та інтереси кожного українського громадянина, яка вже довгий час точиться на вулицях та майданах держави. А об’єднавши сили з политичною опозицією, громадські активісти зможуть  отримати і  необхідну організаційну підтримку і досвід політичної боротьби. Схоже, «громадянська весна» в Україні тільки починається.