Громадськість Львова вважає аудит по обґрунтуванню тригривневого тарифу необ’єктивним

19:00, 27 серпня 2014

Кілька громадських організацій незадоволені проведеним у Львові аудитом по обґрунтуванню тарифу на проїзд у міських маршрутках. На їх думку, перевізники подали до розрахунків завищені дані, тому аудит не є об’єктивним. Одна з організацій навіть готова провести незалежні заміри за свій кошт.

У середу, 27 серпня, на громадських слуханнях звіту з проведення перевірки тарифу на перевезення пасажирів у міських маршрутках представники ГО «За якісний транспорт» та «Правого сектору» висловили низку зауважень до проведеного спілкою консультантів «Експерт-група» у червні-липні цього року аудиту та зазначили, що не вважають його достовірним джерелом інформації.

На переконання активістів, розрахована вартість проїзду є результатом спотворення вихідних даних, які використовувались під час розрахунку, а саме заниження показників пасажиропотоків та завищення витрат перевізників. Активісти наголошують, що влітку пасажиропотік зменшується, а восени зростає, і 10%, якими аудитор намагається знівелювати сезонний фактор, недостатньо. Так само вони не погоджуються з розрахунком відсотку пільговиків.

Аудитор компанії Advice Group Микола Трикоз теж має кілька зауважень до проведеного аудиту. На його думку, це не аудит, а дослідження. Він вважає, що дослідження «Експерт-групи» опирається на низку показників, які містять припущення і теоретичні розрахунки, що не є коректним.

«Потрібно було залучити до обліку аудиторів, а не представників громадських організацій. Так можна отримати реальні розрахунки про пасажиропотік, а потім варто здійснити фінансовий аналіз. Для цього підприємство має надати доступ до своєї бухгалтерії, щоб достовірно визначити, скільки на що витрачає підприємство. Після того можна розраховувати реальний тариф. Бо у цьому випадку якісь дані надало підприємство-перевізник, щось дослідники самі порахували і вийшли на якусь суму», – пояснив експерт.

Інформаційно-правовий центр «Наше право» на своєму сайті оприлюднив заяву, в якій називає аудит профанацією та висловлює недовіру розрахункам.

«Обсяги пасажиропотоку і цифри, які показують нам у цих звітах і ще й хочуть презентувати на громадських слуханнях є нічим іншим як відвертою профанацією ідеї самого громадського аудиту та громадських слухань як таких», – йдеться у заяві.

Відтак члени ІПЦ «Наше право» закликають долучитись до «альтернативного аудиту», який за власний кошт планують провести у вересні цього року.

Як повідомляв ZAXID.NET, Львівська міська рада озвучила результати перевірки розрахунку тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті. Згідно з даними аудиту, вартість проїзду у міських маршрутках у розмірі 3 гривень є обґрунтованою.