Громадськість може контролювати законність виділення землі учасникам АТО, - активісти

16:47, 25 березня 2015

Законодавчого механізму, який би дозволяв перевіряти документи, які військові подають на підтвердження своєї участі у бойових діях на сході країни не існує. 

Управлінські структури не мають права перевіряти довідки військових, які вони подають у процесі оформлення документів на отримання земельних ділянок відповідно до розпорядження голови Державного земельного агентства України. Контролювати такі випадки можуть представники громадськості.

Про це під час прес-конференції , 25 березня, заявив голова Громадської ради при головному управлінні  Держкомзему у Львівській області Ярослав Мандрук.

«Немає такого законодавчого механізму , який би дозволяв чиновникам Держкомзему перевіряти довідки про участь у бойових діях, однак контролювати це можна, якщо громадськість повідомлятиме про підозри щодо фактів чи то підробки чи неправдивих даних у  згаданих довідках правоохоронні органи чи прокуратуру», - пояснив Мандрук.

Він, зокрема, розповів, що сьогодні немає затвердженого єдиного зразка таких довідок, бо кожна військова частина, підрозділ чи батальйон у складі Збройних сил, Державної прикордонної служби чи МВС використовують різні форми документів на підтвердження участі військового чи правоохоронця у бойових діях. 

Однак, перевіряти їх можуть органи прокуратури після повідомлення про підозру, наприклад, від громадських активістів.

«Кілька місяців тому Держкомзем отримав запит на отримання земельної ділянки розміром 15 га, між Львовом та Брюховичами від людей, більшість з яких не є мешканцями Львівщини чи Львова. Це здебільшого були клопотання від осіб з прописками в Криму, Донецькій та Луганській областях. Ми, як громадська рада, звернулись до військової прокуратури з проханням перевірити документи цих людей, а також направили запити до військових частин, які були вказані у довідках», - зазначив голова Громадської ради при Держкомземі Львівської області.

Він також нагадав, що відповідно до чинного законодавства, учасники АТО з прописками у будь-якому регіоні країни, зрештою як і громадяни України, які не воювали у зоні бойових дій, мають право подавати клопотання на отримання землі у будь-якій області країни.

«Таким є закон, і учасник бойових дій родом з Луганська чи Донецька може отримати ділянку на Львівщині. Однак, пріоритетно, розглядатимуться питання про виділення землі учасникам АТО, які мешкають у нашій області. Окрім того, в першу чергу у Держкомземі розглядають клопотання про надання ділянок сім’ям загиблих солдатів», -  пояснив голова Громадської ради при ГУ Держкомзему у львівській області.