Громадський сектор Євромайдану висунув вимоги до влади та опозиції

12:55, 20 грудня 2013

Представники громадських рухів, організацій та ініціатив Євромайдану виступили зі спільним маніфестом, що містить основні вимоги до влади та опозиції. Зокрема, у маніфесті міститься заклик розпочати публічні переговори щодо виходу з кризи в Україні.

Текст маніфесту був оприлюднений 20 грудня на брифінгу Громадської ради Майдану, який є координаційним органом громадських ініціатив і неполітичних об’єднань.

«Закликаємо владу та опозицію розпочати публічні переговори з прямою трансляцією в телеефірі і з рівним представництвом таких сторін: влада, опозиція, громадськість. Представники міжнародної громадськості будуть запрошені до участі в них у ролі спостерігачів», - йдеться в тексті маніфесту.

Водночас підписанти висловили ряд вимог до влади, при виконанні яких вони готові брати участь у переговорах. Йдеться, зокрема, про звільнення всіх учасників акцій протесту, затриманих з їх початку, звільнення та притягнення до відповідальності чиновників, діяльність яких призвела до застосування сили на Майдані. Підписанти також наполягають на відставці міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

Крім того, у маніфесті наголошується, що репресії проти учасників мирних акцій повинні бути негайно припинені, а спецпідрозділи та інші чиновники МВС повинні повернутися з Києва до місця своєї постійної дислокації.

«Наші позиції, з якими ми йдемо на переговори, є: відставка Кабінету міністрів і звільнення керівників апарату РНБО, призначення технічного Кабінету міністрів з авторитетних фахівців, не причетних до будь-яких політичних партій та олігархічних груп, підписання угоди про асоціацію з ЄС, призначення нового генерального прокурора України», - йдеться у тексті маніфесту.

Підписанти наголошують, що у разі відмови від переговорів у запропонованому форматі вони будуть продовжувати мирні протести і закликати громадян України відстоювати свої права і свободи.

«Мова йде про створення третього суб'єкта переговорного процесу - влада, опозиція і громадський сектор, який претендує на свою окрему роль у переговорному процесі», - наголосила представник «Спільнобачення» Богдана Бабич.

За її словами, понад 40 організацій та громадських рухів увійшли до громадської ради Майдану і більше 20 з них вже приєдналися до маніфесту.

«За зачиненими дверима нічого у нас відбуватися не буде… Тільки пряма трансляція – «Спільнобачення» готове організувати цю трансляцію», - наголосила Бабич.