Гроші на реконструкцію перинатального центру у Львові можуть надійти восени

5 серпня 2016

Кошти на реконструкцію Львівського обласного перинатального центру , можливо, будуть восени. Про це повідомила заступник голови облдержадміністрації Ірина Гримак. Вона прибула на пікет, який влаштували сьогодні працівники перинатального центру.

Медики заблокували автомобільний рух на вулиці Вашингтона поблизу лікарні. Вони безперервно крокували пішохідним переходом, вимагаючи відновити фінансування відбудови перинатального центру.

У 2013-ому році за державною програмою «Нове життя» його закрили на реконструкцію, яка мала завершитись за рік. Але лікарня так і залишилась у руїнах.

Пікетувальників Ірина Гримак запевнила, що Львівська ОДА постійно звертається до Києва, аби відновити фінансування реконструкції перинатального центру. Але з уряду відповідь одна: коштів немає. Однак у вересні під час перегляду бюджету, можливо, необхідну суму закладуть.

Попри державне фінансування Львівська ОДА цьогоріч виділила на першочергові роботи 4 млн грн. Ще один транш область зможе надати у вересні. «Я думаю, що максимум ми можемо говорити ще про 5 мільйонів. А до уряду, звичайно, що ми звертаємось про повне фінансування, тому що ми розуміємо, що цикл переривати не можна, він повинен бути комплексним», ― наголосила Ірина Гримак.

«Востаннє із Києва 45 млн грн. надійшли минулоріч, їх вже давно освоїли. Цього року ані копійки. Тому ми вимагаємо відновлення фінансування і роботи для себе. Бо зараз ми є єдиним в Україні лікувальним закладом, де біля півтисячі медпрацівників є фактично на вулиці вже третій рік. Нам виплачують дві третіх ставки, але на них вижити просто нереально!», ― розповів голова трудового колективу перинатального центру лікар-анестезіолог Олег Гайдук.

Допоки у лікарні не почали будівельних робіт, щороку там приймали до семи тисяч пацієнток і до чотирьох тисяч пологів.

Зараз для завершення будівництва потрібно бодай 40 мільйонів гривень. А для того, аби перинтальний центр реконструювати повністю і встановити нове обладнання, так як планувалось за державною програмою «Нове життя», необхідно 111 мільйонів гривень.

Нагадаємо, реконструкцію перинатального центру розпочали ще у 2013 році. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина
Дубневича і Синютку зловили за руку
Українські військовослужбовці взяли під контроль хутір Вільний у Луганській області
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня
Шляхово-ремонтні підприємства Львова працюватимуть за японською технологією 5S
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня