Гройсман доручив правоохоронцям перевірити інформацію про «офшори» міністра фінансів

13:27, 22 квітня 2016

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив правоохоронним органам розібратися зі звинуваченнями на адресу міністра фінансів Олександра Данилюка щодо наявності у нього офшорних компаній. Про це Гройсман сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Він відповідав на питання нардепа від Радикальної партії Олега Купрієнка, який звинуватив Данилюка у наявності офшорів і закликав піти у відставку.

«За період перебування міністра фінансів на посаді жодних підприємств не було зареєстровано. По-друге, те, що було за попередній час, то міністр має самостійно дати відповідь. І якщо ця відповідь порушуватиме закон, він має самостійно прийняти рішення. НАЗК (Нацагенство з запобігання корупції) має предметно це питання вивчити, тому що питання не у відставці, а якщо була корупція, то за це треба нести відповідальність. А я чекаю від органів перевірки даних, які були занесені чи мають бути занесені у його декларації. Тоді я зможу зробити з вашого питання висновок», – сказав Гройсман.

При цьому сам міністр зазначив, що всі пояснення вже дав, і на даний момент не має часу для того, щоб розібратися з компаніями, а займається міністерськими справами.

«Я вже дав пояснення. Я залучив юристів, щоб вони розібралися з ситуацією, тому що у мене на це немає часу. Я відповім на цей запит», – сказав Данилюк.

Зазначимо, скандал виник після того, як журналісти програми «Схеми» отримали виписки з офіційного реєстру компаній Кіпру, згідно з якими міністр фінансів Олександр Данилюк залишається директором кіпрських компаній Rurik Real Estate Investment Ltd і Hogsmill Investment Ltd, які в свою чергу засновані офшором з Кайманових островів Rurik Real Estate Investment Limited. При цьому Данилюк в своїй декларації це не згадав.

Сам Данилюк 21 квітня на своїй сторінці у Facebook визнав помилки в декларації і пообіцяв внести зміни.

Він запевнив, що не займався бізнесом з моменту переїзду в Україну в 2010 році, а отже, «не мав і не маю конфлікту інтересів під час перебування на держслужбі».

Проте Данилюк визнав, що досі залишився формально директором в трьох компаніях – двох на Кіпрі і однієї на Кайманових островах.  За його словами, ці компанії входили до групи, якою він керував як один з директорів – тобто як найманий менеджер.

«Я дав інструкції по виведенню мене з керівних посад – і мої колишні партнери разом з юристами завершують відповідні процедури. Я не задекларував ці компанії відразу, адже вірив, що мої партнери вивели мене з керівного складу цих структур ще в 2010 році», – написав він.

Нагадаємо, Олександр Данилюк перейшов на роботу міністром фінансів з посади заступника голови Адміністрації президента, на яку був призначений у вересні 2015 року.