Гройсман не отримав проекту змін до Конституції від терористів

16:29, 25 червня 2015

Українська сторона не отримувала від представників так званих Донецької та Луганської «народних республік» пропозицій щодо змін до Конституції України, повідомив у четвер, 25 червня, голова парламенту Володимир Гройсман на брифінгу в Києві.

«Ми не отримували окремих пропозицій від Тристоронньої контактної групи. Як отримаємо – в рамках Конституційної комісії публічно будемо розглядати», – сказав Гройсман, якого цитує РБК-Україна.

Крім того, спікер наголосив, що Україна не має наміру відмовлятися від окупованого Росією Криму.

«Хочу наголосити, схвалити, підтвердити те, що Автономна Республіка Крим у складі України, і це є Україна. В Конституції Україна є унітарною країною з усіма областями і в тому числі з Автономною Республікою Крим», – зазначив Гройсман.

Як повідомляв ZAXID.NET, на початку червня рупори терористів поширили проект змін до Конституції України, які підготували ватажки «ДНР» і «ЛНР». Зокрема, у них йдеться про те, що «окремі райони з особливим статусом (або їх асоціації) є невід’ємною складовою частиною України». При цьому перелік міст і районів Донецької та Луганської областей, які повинні отримати особливий статус та основи такого статусу, на думку представників «ДНР» і «ЛНР», повинні бути визначені окремим законом України.

Також у доповненнях зазначено, що лідери «ДНР» і «ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький повинні зберегти за собою свої посади.

«Вищі посадові особи, які очолюють виконавчу владу, що діє на території окремих районів Донецької та Луганської областей на дату ухвалення цих змін до Конституції України, продовжують здійснювати свої повноваження до припинення цих повноважень у порядку, встановленому актами окремих районів з особливим статусом Донецької та Луганської областей», — йдеться в тексті.

Крім того, терористи вимагають, аби Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» діяв без часових обмежень та просять передбачити прийняття поправок до Конституції України (наприклад, доповнити статті 17 або 18 словами: «Україна не входить у військові блоки та союзи, зберігає нейтралітет, утримується від участі у військових діях за межами своєї території») та/або внести поправки в закон, що закріплює позаблоковий (нейтральний) статус України.

Крім того, ватажки бандитських псевдореспублік, відповідно до Мінських домовленостей, визнали окупований Росією Крим частиною України.

Також ватажки донбаських сепаратистів стверджували, що передали Києву зміни до законодавства про місцеві вибори.