Законопроект «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» передають на розгляд профільного комітету Верховної Ради України, повідомив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман на брифінгу у вівторок, 26 травня, за підсумками засідання експертної групи з питань підготовки цього законопроекту.
«Хочу вас поінформувати, що результатом роботи групи експертів, народних депутатів стало напрацювання проекту закону про місцеві вибори, який за результатами останнього засідання, яке відбулося зараз, буде передано до профільного комітету для того, щоби підготувати закон до першого читання і розгляду в парламенті», — заявив Гройсман, якого цитує РБК-Україна.
Спікер додав, що цей законопроект повністю відповідає коаліційній угоді.
Гройсман також повідомив, що в парламенті розглядатиметься щонайменше 5 альтернативних законопроектів щодо місцевих виборів.
Як розповів голова парламенту, у цьому законопроекті передбачено, що вибори до місцевих рад проходитимуть за відкритими списками.
«Сьогодні в заключному слові роботи групи я сказав, що дуже важливо, щоб закон, який фінально буде розглянутий і прийнятий в парламенті, відповідав кільком критеріям: по-перше, забезпечити відкриті списки. Всі про них говорять, але вони важливі, щоб ми могли з вами голосувати як за політичну партію, так за конкретного кандидата, за людину, якій ми персонально будемо довіряти, а не закриті списки, як це було досі», — повідомив Гройсман.
Він зазначив, що поки що було узгоджено, що на рівні громад, сіл, селищ та невеликих міст місцеві вибори проходитимуть за мажоритарною системою, у великих містах — за пропорційною системою з відкритими списками. Разом з тим, щодо виборів на рівні районів та областей це питання ще не узгоджено, зазначив спікер.
Він також повідомив, що законопроект про місцеві вибори передбачає скорочення кількості депутатів різних рівнів.
«Є певна оптимізація кількості, і я вважаю, що це абсолютно об’єктивно, оскільки кількість депутатів місцевих рад повинна бути адекватною, і зрозуміло, що певні новації в цьому питанні є в різних проектах закону», — зазначив Гройсман.
Разом з тим, він відмовився говорити про конкретну кількість депутатів, яку пропонується скоротити.
Володимир Гройсман також наголосив, що профільний комітет Верховної Ради може розглянути цей законопроект наступного пленарного тижня.
«Я сьогодні доручив профільному комітету, щоб вони почали розгляд законопроекту на наступному тижні. Відповідно, для того, щоб ми включили до порядку денного і голосували, нам потрібно рішення профільного комітету. Тому саме моє доручення полягає в тому, щоб наступного тижня вони розглянули цей законопроект і прийняли відповідне своє рішення», — заявив Гройсман.