Гройсман публічно попросив власників полігонів прийняти сміття зі Львова

12:39, 19 червня 2017

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав представників місцевого самоврядування допомогти меру Львова Андрію Садовому, якщо він попросить прийняти львівське сміття на своїх муніципальних полігонах. Про це він заявив на селекторній нараді з підготовки до зими у понеділок, 19 червня, передає Інтерфакс-Україна.

«Хочу зараз попросити всю країну: шановні колеги, міські та сільські голови, голови ОДА, якщо до вас випадково звернеться голова міста Львова Андрій Іванович Садовий за допомогою в певний період часу з вивезенням сміття з міста, я вас дуже прошу, будь ласка, якщо ви можете зробити, допоможіть», – сказав він. Гройсман також зазначив, що Садовому терміново потрібно побудувати полігон для прийому сміття.

Обговорення проблеми вивозу сміття у Львові під час селекторної наради у Кабміні 19 червня

Мер Львова Андрій Садовий уже відреагував на заяви Володимира Гройсмана, нагадавши, що у прем’єр-міністр отримав уже п’ять звернень міської комісії з надзвичайних ситуацій з проханням про допомогу Львову, на які він так і не відреагував.

«Чи є межа цинізму пана Прем’єр-міністра? Володимир Гройсман просить всіх допомогти Львову в ліквідації екологічної кризи, якщо я «раптом» звернусь, – заявив, зокрема, Садовий. – Я нагадую пану Президенту та пану Прем’єр-міністру, що у них у шухлядах лежать вже П’ЯТЬ (!) звернень міської комісії з надзвичайних ситуацій з проханням про допомогу місту (або як мінімум припинити блокаду), які відверто ігноруються».

Андрій Садовий також прокоментував слова Гройсмана про 14 ділянок, які ЛОДА може виділити під новий міський полігон ТПВ.

«Припускаю, що пана Прем’єр-міністра підставляють з інформацією місцеві державні чиновники. Бо це – відверта неправда! Це якщо пропозицією не вважати листи типу: «там біля села такого-то є якесь поле, ніби нічийне. Може ви там собі звалище зробите?». Жодного іншого результату, крім збурення сільських громад, це дати не може», – вважає мер Львова.

Як інформував ZAXID.NET, через накопичене сміття у Львові зберігається надзвичайно високий ризик спалаху кишкових інфекцій. Про це заявив керівник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб.

Станом на понеділок, 19 червня, через проблеми з вивозом сміття і фактичну зупинку роботи одного з перевізників у місті накопичилося 8,5 тис. тонн сміття. Відтак мерія Львова повторно звернулася до РНБО та Кабміну з проханням ввести у місті надзвичайний екологічний стан, хоча після попереднього такого звернення, надісланого 12 червня, офіційної реакції від Кабміну та РНБО не було.

Також у понеділок, 19 червня, голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк оголосив голодування на знак протесту проти сміттєвої блокади Львова з боку центральної влади.