Визнання Ізраїлем Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу має надзвичайно важливе значення для українського суспільства та двосторонніх відносин загалом.
На цьому прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив під час зустрічі з президентом Ізраїлю Реувеном Рівліном, повідомила прес-служба українського уряду.
Напередодні Гройсман обіцяв, що окремою темою розмови з керівництвом Ізраїлю буде питання визнання Голодомору геноцидом українського народу, що вже раніше обговорювалося із президентом Ізраїлю під час його перебування в Україні у вересні 2016 року та під час зустрічі зі спікером Кнесету Держави Ізраїль Юелем Едельштейном.
На початку переговорів Гройсман звернув увагу президента Ізраїлю на трагедію, яка спіткала український народ у минулому сторіччі – трагедію Голодомору. Він закликав ізраїльську сторону до поглибленого вивчення цього питання, що зробить можливим визнання цієї трагедії актом геноциду українського народу.
«Я думаю, що нам потрібно більш поглиблено вивчити цю проблему, щоб ми могли говорити про визнання цієї трагедії відносно українського народу. Якщо подивимося у глибину проблеми, то побачимо, що голод, який був штучно створений тим режимом, не вибирав національність. У сучасному світі маємо виявити усі трагедії, дати їм оцінку, зробити висновки для майбутніх поколінь», – наголосив прем’єр-міністр.
Він наголосив, що трагедії Голодомору та Голокосту – споріднені, тому що політичні злочинні режими не були обмежені у можливості вбивати невинних людей.
Нагадаємо, 14-16 травня Гройсман перебуває з офіційним візитом в Ізраїлі. В його рамках заплановані переговори з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, президентом цієї країни Реувеном Рівліном та спікером Кнесету. Також український прем’єр зустрінеться з міністром сільського господарства Ізраїлю та відвідає Науково-дослідний центр Міністерства сільського господарства та розвитку сільських території «Волкані».
Ключові теми переговорів – запровадження в Україні передового досвіду Ізраїлю в сфері агровиробництва та реформи системи охорони здоров’я, налагодження співпраці у галузі високих технологій.