Парламент Грузії у вівторок, 15 грудня, прийняв спеціальну заяву, в якій закликав міжнародне співтовариство посилити політичний та дипломатичний тиск на Росію.
Як повідомляє прес-служба вищого законодавчого органу Грузії, у документі зазначається, що Росія своїми діями на території грузинської республіки порушує основоположні принципи міжнародного права і угоду про припинення вогню, досягнуту за посередництвом ЄС, пише Кореспондент.
Грузинські депутати наводять перелік порушень, серед яких "інтенсивне будівництво російських військових баз та об'єктів на окупованих територіях, зведення між окупованими і неокупованими територіями дротяних бар'єрів і стіни, розміщення уздовж адміністративного кордону прикордонних сил ФСБ і насильницька паспортизація населення".
"Зазначеними діями РФ намагається поглибити анексію окупованих територій Грузії, узаконити всесвітньо визнану етнічну чистку, здійснену в серпні на території Грузії і військову агресію, здійснену проти Грузії, а також посилити на Грузію пропагандистський, військовий і політичний тиск, схожий з періодом до агресії 2008р.", - йдеться в заяві парламенту.
У документі парламент Грузії закликає міжнародне співтовариство "посилити політичний та дипломатичний тиск на Росію з метою припинення вищевказаних деструктивних дій, продовжувати тверду політику невизнання окупованих територій Грузії". Також найвищий законодавчий орган Грузії закликав "вимагати від Російської Федерації відкликати рішення про визнання окупованих територій Грузії".
Парламент Грузії також відзначає, що РФ "створює серйозну небезпеку громадянам Грузії абхазького і осетинського етнічного походження, які залишилися на окупованих територіях, а нова ескалація конфлікту на тлі постійних провокацій з боку Росії загрожує не тільки Грузії, але й безпеці всієї Європи".
Російське МЗС поки ніяк не відреагувало на це повідомлення.
Нагадаємо, напередодні російські ЗМІ повідомили, що Москва підозрює Тбілісі в підготовці реваншу за поразку в п'ятиденній війні, а можливим місцем нової проби сил в Міноборони РФ називають Ахалгорський район Південної Осетії.