GTZ та влада Львова презентували Концепцію розвитку історичного центру міста

08:50, 11 червня 2010

10 червня у Львові пройшло засідання громадського форуму «Інтегрована концепція дій для історичної частини міста Львова», під час якого експерти з різних галузей, представники міської влади та самі львів’яни мали змогу обговорити проблеми міста, шляхи їх вирішення, а також проекти щодо розвитку і покращення центральної частини Львова.

Організаторами такого громадського форуму виступила Львівська міська рада спільно з Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ).

Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, відкриваючи форум, наголосив, що дуже важливим є розуміння того, що людині, яка житиме чи працюватиме у Львові, не байдуже, які тут будуть дахи, фасади будинків, чи буде безпечним рух на дорогах, чи є тут дитячі садки тощо.

«Важливе мислення людини, яка тут поводить свій час. Ми мусимо пам’ятати про її потреби. Також важливе питання – це координація. У нас є дуже багато хороших ідей та проектів, але дуже части ми не знаємо, що роблять наші колеги. Основне – це те, як ми разом рухаємось, чи не забуваємо про проекти, ідеї проблеми, які можливо звучать не надто голосно, але є дуже важливими», – наголосив Василь Косів.

Водночас, як зазначив експерт GTZ Йохан Гаулі, запропонована до обговорення Інтегрована концепція дій для історичної частини міста Львова якраз і спрямована на цілісний і сталий розвиток центральної історичної частини міста.

У межах презентацій, які пройшли під час форуму, експерти та представники Львівської міськради представили сильні та слабкі сторони, а також ідеї щодо покращення у таких галузях міського життя, як туризм, охорона пам’яток, житлове господарство, громадський простір, озеленення та благоустрій, роздрібна торгівля та економіка, транспорт, інфраструктура, соціальна сфера, культура.

Також у межах форуму було представлено велику кількість ідей та проектів щодо розвитку згаданих галузей, які всі присутні мали змогу оцінити чи написати до них зауваження, а також подати свій унікальний проект.

Йохан Гаулі також зазначив, що Інтегрована концепція дій для історичної частини міста Львова у майбутньому повинна сприяти кращому спрямування інвестиційних коштів, як місцевих і державних (бюджетних), так і приватних.

«Наша мета – до жовтня розробити і подати на розгляд сесії Львівської міської ради конкретні пропозиції. Не хотілося б, щоб ця концепція була одною з тих, які потрапляють на полички, а щоб вже з 2011 року почалась реалізація окремих заходів, які передбачає концепція», – наголосив експерт.

Як зауважив під час громадського форуму міський голова Львова Андрій Садовий, безперечним позитивом є те, що Львів подає приклад іншим містам України щодо таких зустрічей.

«Я був у відпустці у одній країні, так от, там є традиція, що власники магазинів, кафе, ресторанів, які працюють на одній вулиці, збираються і планують розвиток цієї вулиці», – сказав мер.

Він зауважив, що при такій ініціативі місто готове було б до співфінансування.

Водночас, у коментарі ZAXID.NEТ Андрій Садовий наголосив: «Щоб робити справу, має бути базова довіра. Це основа основ. А, щоб ця довіра була, треба бути знайомими, треба спілкуватися, відкрито висловлювати свої думки. Цього досвіду, на превеликий жаль, у нас не є достатньо. Тому я дякую нашим колегам з Німеччини – компанії GTZ. Вони вкладають великі зусилля, в тому числі фінансові. Я бачу наскільки люди починають розкриватися, наші львів’яни активно починають обговорювати ті теми, які вони раніше вжали неважливими, мовляв: «А це має влада робити». А що таке влада? Це ті самі львів’яни. Сьогодні є партнерство, є район, є місто, є підприємці, люди, які тут живуть, просто небайдужі люди. Ми разом творимо спільний продукт. В цьому є дуже великий позитив».

Нагадаємо, Концепцію розробили Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ) спільно з представниками Львівської міської ради у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова», також до розробки долучилися громадські організації, різні експерти (архітектори, скульптори, дизайнери, представники «Містопроекту» та «Західпроектреставрації» тощо).