Постачання газу на Волинь під загрозою зриву. Наразі немає лімітів ні для населення, ні для підприємств теплокомуненергетики. Така ситуація склалася внаслідок заборгованості ВАТ "Волиньгаз" та підприємства "Теплокомуненерго" перед ДК "Газ України". Про це повідомила прес-служба Волинської облдержадміністрації.
Як повідомив власкор ZAXID.NET, саме з приводу газових проблем голова Волинської ОДА Микола Романюк провів екстренну нараду. Поточна заборгованість підприємств теплоенергетики в області становить 19 млн грн. Разом з тим, є постанова Кабміну, яка передбачає субвенцію з Державного бюджету для підприємств теплокомуненергетики для компенсації різниці в тарифах. Цю суму в області вже обрахували і вона становить 7,7 млн грн, її спрямують на погашення поточної заборгованості. Таким чином, заборгованість ліквідують у Володимирі-Волинському, Нововолинську, Ковелі та частково в Луцьку. Решту - 11 млн грн - мусить погасити підприємство "Луцьктеплоенерго".
Щодо розрахунків за газ населення та бюджетних організацій, то вони стовідсотково розрахувалися із ВАТ "Волиньгаз". В свою чергу, останнє не розрахувалося із ДК "Газ України", заборгованість становить (на 1.10.08) 144 млн грн (нарахована, починаючи з 1998 року). ДК "Газ України" поставила чітку умову - допоки заборгованість не буде погашена, лімітів на газ область не отримає.
Голова правління ВАТ "Волиньгаз" Мирослав Коротя повідомив, що значну частину суми становлять пені та штрафні санкції, які нараховані за рішеннями судів. Він також зазначив, що ВАТ "Волиньгаз" подав пропозиції до ДК "Газ України" з приводу реструктуризації боргу з метою поступового погашення його до кінця року. Також Мирослав Коротя повідомив, що йому постійно надходять розпорядження з приводу зупинки роботи котелень, які без наявності лімітів почали опалювальний сезон.
Микола Романюк зауважив, що "поки вони будуть погашати борги, мешканці області залишаться без тепла взимку", а цього він допустити не може. "Чому через ваші непорозуміння мають страждати діти в холодних дитсадках і школах, хворі в лікарнях, всі мешканці області. Як керівник області я заявляю, що перекрити газові крани не дам, і якщо треба буде, то всю відповідальність візьму на себе. Тому я ставлю питання руба - до кінця цього тижня ви мусите вирішити цю проблему! Населення розрахувалося за газ, тому тепло має бути!", - заявив голова облдержадміністрації.
Запрошений на нараду директор "Луцьктеплоенерго" Олександр Кропива повідомив, що на сьогодні з 11 мільйонів, які заборгувала його компанія, погашено 3,4 млн грн. Решту - 7,8 млн грн - він пообіцяв погасити до кінця тижня.