"Якщо вже не допомагають, то хай би хоч не заважали працювати" - так вже вкотре відповів голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші на звинувачення з боку уряду на погану роботу керівництва області, зокрема щодо подолання наслідків повені. Про це губернатор 23 вересня повідомив у коментарі ZAXID.NET.
"На засідання Центрального штабу уряду з ліквідації наслідків повені в західних регіонах України я відрядив свого заступника Віктора Лукечу. Він очолює обласний штаб з ліквідації наслідків липневого стихійного лиха, з перших днів після паводку керує відновлювальними роботами у постраждалих районах, тож повністю володіє ситуацією", - сказав О. Гаваші.
Він повідомив, що сам не мав змоги приїхати до Києва, бо оглядав хід відновлювальних робіт в постраждалих районах.
"Я вже два дні працюю безпосередньо в найбільш постраждалих районах, перевіряю, як відбудовують зруйноване житло, відновлюють дороги, водозахисні споруди, - пояснив свою відсутність на засіданні уряду О.Гаваші. - І цього понеділка на місцях провів оперативні наради за участю керівників всіх структур, задіяних у ліквідації наслідків паводку. А також зустрівся з людьми, провів у селищі Ясіня, що серед найбільш постраждалих, виїзний прийом громадян. Спитайте цих людей, що важливіше було: сидіти на нараді в Києві чи вирішувати їхні проблеми".
"Президент України поставив завдання до 15 листопада відбудувати всі зруйновані повінню будинки. Цієї неділі, на святі "Гуцульської бринзи" в Рахові, ми вручили шістьом сім’ям документи на будинки, які були куплені. Активно відбудовуємо і решту будинків: один вже готовий і на початку жовтня сім’я зможе вселитися, деякі будинки вже під дахом, інші - зводяться стіни. Зараз треба не засідати в київських кабінетах, а працювати. Постраждали ж гірські населені пункти, і треба встигнути здійснити основні роботи до снігу. Ми поставили перед собою завдання здати всі будинки до 1 листопада. Тому і не чекали, коли в уряді визначаться з коштами та механізмом фінансування, а почали будувати за рахунок власних резервів: кожен район та міста Мукачево і Хуст взялися відбудувати по одному-два будинки", — сказав голова ОДА.
"Взагалі набридло оце з’ясовування стосунків керівників уряду з головами облдержадміністрацій - на нас постійно вішають усі смертні гріхи. Якщо вже не допомагають, то хай би хоч не заважали працювати. Адже досі, незважаючи на наші неодноразові звернення до уряду, не вирішено питання призначення голови та першого заступника голови Рахівської райдержадміністрації. Зараз в цьому районі працює тимчасово виконуючий обов’язки голови. А це ж найбільш постраждалий від паводку район і вже тривалий час залишається без повноцінної команди керівників", - зазначив Олег Гаваші.
Нагадаємо, 22 вересня віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов висловив обурення тим, що голови адміністрацій шести західних областей не з’явились на засідання Центрального штабу уряду з ліквідації наслідків повені в західних регіонах України.
О.Турчинов повідомив про намір ініціювати розгляд на засідання уряду питання щодо невідповідності займаним посадам голів ряду обласних адміністрацій.
Віце-прем’єр висловив здивування, що, незважаючи на запрошення, на засідання не з’явились голови шести постраждалих від паводку областей України. "Це не вперше, коли ігноруються накази й команди Кабінету Міністрів", - сказав О.Турчинов і додав, що відповідальність за неявку несе Секретаріат Президента.