Губернатор Закарпаття вважає альтернативою газу гідропотенціал річок області

19:21, 16 січня 2009

"На нараді в Кабінеті міністрів України з керівниками областей, яка відбулася 15 січня, звучали дуже слушні пропозиції представників областей, однак склалося враження, що ми там були більше для телевізійної картинки. Прем’єр не чула, що говорили губернатори. Діалогу, як завжди, не вийшло", - так прокоментував голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші засідання уряду 16 січня. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Закарпатської облдержадміністрації.

"Ми подали в Кабмін шість інфраструктурних пілотних інвестиційних проектів, які пройшли презентацію і експертизу в Мінекономіки і Мінрегіонбуді. Серед них також переведення на електроопалення житлових будинків, загальна вартість всіх цих проектів - понад 1 мільярд гривень. Але Кабмін не запланував жодної копійки на їх реалізацію", - підкреслив Гаваші.

"Так само як і на заходи по енергозбереженню, про які так пристрасно говорила прем’єр. Якщо минулого року Закарпаття отримало хоч якусь субвенцію, то цьогоріч державним бюджетом не передбачено жодної копійки на розвиток та реформування житлово-комунального господарства. Тому викликає великий сумнів, що ми отримаємо реальні кошти на реалізацію заходів з енергозбереження. Те, що це необхідно робити, не викликає сумніву. Протягом останніх років, до теперішньої кризи, в Закарпатті постійно зростали обсяги промислового виробництва. В той же час обсяги спожитої електроенергії та газу зросли несуттєво. Одне з пояснень цього дуже просте: почали працювати підприємства транснаціональних корпорацій, які використовують сучасні енергозберігаючі технології.

Прем’єр дала доручення головам облдержадміністрацій протягом двох місяців подати пропозиції по переведенню потужностей в електрогенеруючих та побутових секторах з використання природного газу на інші види енергоносіїв. Такі пропозиції ми неодноразово подавали, але отримували нуль підтримки. Візьмімо, для прикладу, величезний гідропотенціал річок Закарпаття. І маємо величезну зацікавленість щодо цього з боку потенційних інвесторів, здебільшого закордонних. Це, без сумніву, добре. Але основним учасником реалізації цього проекту має стати держава. Облдержадміністрація замовила Генеральну схему розміщення об’єктів малої гідроенергетики на річках басейну Тиси, але необхідно прийняти і профінансувати відповідну державну програму. Наша маленька область могла б внести суттєвий вклад у зменшення енергетичної залежності країни", - резюмував голова ОДА.