Губернатор Закарпаття звинуватив Тимошенко у провальній діяльності уряду

12:27, 5 вересня 2008

5 вересня голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші прокоментував події, що відбулися в державі потягом останніх днів. Керівник області порівняв політичну арену в Україні з безпринципною грою без правил, у котрій для досягнення перемоги всі засоби прийнятні. "Останні події в парламенті засвідчили, що політична криза в країні стала реальністю", - зазначив О.Гаваші. Він звинуватив уряд у непрофесіоналізмі та намаганні такою політичною поведінкою відволікти увагу людей від справжніх результатів роботи Кабміну. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ЗОДА.

"Зміни до законів, проголосовані новою парламентською більшістю у складі БЮТ, Партії регіонів та КПУ, суперечать Конституції, вони призведуть лише до одного - в країні зруйнується баланс влади. Свого часу саме прийняття антиконституційного закону про уряд і спровокувало позачергові парламентські вибори", - нагадав О. Гаваші.

"Рік тому Президент України ініціював дострокові парламентські вибори, намагаючись побороти корупцію у стінах Верховної Ради. Сьогодні ж маємо ситуацію, ідентичну минулорічній, коли парламентські сили ігнорують волю виборців. На превеликий жаль, дії прем’єр-міністра продиктовані не державницькими інтересами", - зазначив керівник області.

"Зрозуміло, що нинішня ситуація спровокована урядом, щоб відволікти увагу українців від головного - що ж зробив уряд за час своєї роботи, як завершує рік і з чим іде у наступний, - вважає губернатор. - Почнемо з найактуальнішого - ліквідації наслідків липневого паводку. Уряд обіцяв у найкоротші терміни зробити все можливе, однак на сьогодні надійшли тільки авансові платежі. Виділених коштів не вистачає для кінцевого розрахунку з усіма категоріями потерпілих. Так і нема обіцяних грошей на відновлення зруйнованого житла. Так само - і щодо коштів на капремонт пошкодженого житла. Досі уряд не назвав ні джерело фінансування, ні терміни надходження коштів. Отож нам довелось самотужки вирішувати цю проблему.

Така ж ситуація і з відновленням інфраструктури області. Із резервного фонду держбюджету області виділено 14 млн грн, з яких на відбудову об’єктів соціального призначення - лише 4 мільйони. Через те, що уряд, не чекаючи пропозицій із постраждалих областей, на свій розсуд визначав обсяги фінансування, маємо зараз 7,86 млн грн невикористаних коштів". Олег Гаваші також розповів, що на пропозицію області щодо перенаправлення цих коштів від уряду нема відповіді.

Керівник Закарпаття нагадав, що досі Кабінет Міністрів не затвердив і генеральний план подолання наслідків паводку, що передбачає відновлення зруйнованих і пошкоджених об’єктів.

Він також наголосив, що відновлювальні роботи необхідно проводити в гірській місцевості, а на дворі - вже осінь. Тим часом по лінії водного господарства з обіцяних 60 мільйонів на ліквідацію наслідків паводку область отримала 7 мільйонів. На першочергові роботи з відновлення дорожньої інфраструктури - з 28 млн грн надійшло 17,5 мільйона.

"Провальною є діяльність уряду і по основних соціальних програмах", - зазначив О.Гаваші, нагадавши обіцянки Тимошенко щодо повернення заощаджень Ощадбанку СРСР. - "На сьогодні в області лише 61% отримали компенсаційні виплати. Решта чекають - не дочекаються, хоча згідно з постановою Кабміну такі виплати повинні здійснюватися впродовж трьох днів після занесення відомостей про вкладників в інформаційно-аналітичну систему".

Розкритикував О. Гаваші й фінансування освіти і медицини: "На реалізацію шести державних програм охорони здоров’я виділено трохи більше 11% до річного завдання. Протягом останніх двох років зовсім не фінансуються окремі субвенції з державного бюджету: зокрема на оснащення сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів, придбання автомобілів швидкої медичної допомоги для сільських закладів охорони здоров’я на цей рік області було передбачено 7,9 мільйона гривень, з яких надійшло нуль цілих нуль десятих".

Дорікнув губернатор урядові зокрема й не придбанням жодного шкільного автобусу, не фінансуванням підвищеної зарплатні працівникам органам місцевого самоврядування, не врегулюванням питання щодо продажу землі.

"Займаючись політикою, уряд нерідко забуває про людей. За час свого прем’єрства Юлія Тимошенко так і не змогла систематизувати роботу міністерств, яка зараз будується на ручних методах управління. Попри запевнення прем’єра про скорочення штату заступників міністрів, в уряді вдвічі більша армія міністрів-адміністраторів, ніж при їх попередниках. А ефективність роботи урядовців так і не зросла. Нерідко своїми неузгодженими діями вони вносять дисбаланс в роботу місцевих адміністрацій. Я можу ще багато наводити прикладів, які свідчать про непрофесіоналізм уряду, ігнорування потреб областей, простих людей. Приміром, ріст цін цього року відчула кожна сім'я. Намагання ж Юлії Володимирівни зупинити інфляцію є штучними. Інтервенція неякісних і дешевих продуктів харчування на ринок тільки нищить вітчизняного товаровиробника, а не вирішує проблеми. Потерпають, же як завжди, прості люди", - зазначив О. Гаваші.