Ірма Вітовська та Ростислав Держипільський привезли до Львова гучну театральну постановку – виставу «Оскар і Рожева Пані» у межах турне Україною. Благодійний проект збирає кошти на паліативну допомогу невиліковно хворим дітям.
«Оскар і Рожева Пані» – всесвітньовідомий твір француза Еріка-Емануеля Шмітта. Та цього разу він ожив на українській сцені по-новому, у багатовимірній сценографії із мульмедійними проекціями та музикою «Океану Ельзи».
Арт-проект ініціювала київська акторка Ірма Вітовська та зібрала однодумців – режисера Ростислава Держипільського з Івано-Франківська. Звідти ж актори – маленькі і дорослі.
«Ми нарешті цю капсулу нашого аж надто традиційного театру трішечки привідкрили і показали, що ми вміємо працювати як сучасний театр в світі. І я сподіваюся на велику нашу дорогу не тільки внутрішню українську, а й зовнішню для того, щоб представляти Україну таким проектом, який би був знаковий і успішний», – розповіла акторка, ініціаторка і продюсер проекту Ірма Вітовська.
Ажіотаж навколо цієї постановки величезний ще й тому, що він привертає увагу до потреб невиліковних, приречених на смерть, дітей.
«Я задоволений тим, що наш проект виконує місію, яку ми на неї покладали. Окрім того, що зараз зібрано уже більше 260 тисяч за ті декілька вистав, я знаю, що люди виходять вже зовсім зміненими у своїй свідомості до цих проблем паліативної допомоги», – додав режисер Ростистав Держипільський.
Зібрані із гастролей гроші актори із міжнародним фондом «Відродження» скерують на виїзні служби з надання паліативної допомоги. Онкохворі діти потребують знеболювання і належних умов в останні дні.
«Програма «Громадське здоров'я», яка надає підтримку цій виставі, порушувала питання обігу наркотиків. Тому що онкохворі люди потребують наркотиків і, виявляється, що у наші села нема багато можливостей доставити їх законно. Окрім того, сьогодні дуже гостро стоїть питання гідності людини, ми говоримо про гідне життя, але ми забуваємо про гідну смерть», – зазначила керівник західноукраїнського представництва фонду «Відродження» Оксана Дащаківська.