Гуманітарну допомогу з-за кордону для переселенців оподатковуватимуть по-новому

19:36, 16 березня 2015

Волонтери побоюються, що через зміни до Податкового кодексу України їм буде важче отримувати гроші від іноземців. Йдеться про те, що з березня держава вирішила облікувати всі міжнародні організації, які допомагають українським біженцям. Для цього складуть перелік. І лише з тих, хто в нього потрапить, не стягуватимуть податків.

Хто і за яким принципом потрапить до «білого списку» – наразі не знають навіть у Міністерстві фінансів. Хоча податкові зміни уже мали б діяти.

«Це питання, над яким нам треба працювати. Я просто ще не маю відповіді, якою буде ця система, як це створили, хто має реєструвати, як проводити аудит», – зазначила міністр фінансів України Наталія Яресько.

Відтак волонтери стурбовані. «4 березня ми мали необережність купити за гроші Французької фундації спецхарчування для онкохворої дівчинки з Луганська, яка лікується у Харкові. І, відповідно до нововведень, я маю сплатити 17% податку від отриманої суми. Як я маю це пояснити своїм партнерам? Вони дуже серйозно задумаються, чи, можливо, простіше буде надати Африці, Бангладеш. Там такого нема. Там не треба списку Кабінету Міністрів Бангладеш», – обурюється президент благодійного фонду «Крила надії» Наталія Ліпська.

У фіскальній же службі заявляють: не розуміють, чому волонтери б'ють на сполох, бо тепер міжнародні благодійники з «білого списку», навпаки, не платитимуть податків взагалі.

«До підписання цього закону, якщо це була нецільова благодійна допомога, ця допомога, в розмірі, який перевищував 1610 грн, оподатковувалася і ми маємо випадки, коли гроші, які могли б бути віддані на благодійність, сплачувались як податки. І йдеться про дуже великі суми. Наприклад, «Карітас Україна» заплатили в лютому 1,5 млн грн податків, і таких випадків багато», – пояснив начальник управління доходів і зборів фізичних осіб ГУ фіскальної служби Львівщини Володимир Коваль.