Група людей, яких ми називаємо владою, не є абсолютними носіями влади, а тільки покликані виконувати волю народу, переконаний учасник ініціативи «Першого грудня» Блаженніший Любомир Гузар, обговорюючи нечистоту влади і страх людей перед нею.
«Носієм влади в нормальній державі є народ. Група людей, яких ми називаємо владою, — особи, яким народ щось доручив. Але вони не є абсолютними носіями влади, а тільки покликані виконувати волю народу», сказав Любомир Гузар в ефірі «5-го каналу» 29 листопада, повідомили у прес-службі УГКЦ.
Духовний лідер українців наголосив, що українці «мусять застановитися, в якій спосіб відстоювати свої права». На його думку, Французька революція — це екстремальний випадок, який не дав ефективного розв’язку. «Більш природним та ефективним є еволюція», — каже він.
Учасник ініціативної групи «Першого грудня» вважає, що треба підготувати покоління людей, які «старатимуться сумлінно виконувати свої обов’язки» і водночас реагувати на різні зловживання.
«Не треба мовчати. На мою думку, дуже гарний приклад громадської активності — справа тої бідної Оксани Макар. Саме тоді юридична влада почала серйозно працювати, щоб покарати винуватців. Але саме люди домагалися цього», — нагадує Гузар.
Він переконаний, що влада «дуже сенситивна до того, щоб люди не перебрали мірку». Але люди повинні спокійно сказати те, що їм не подобається.
«Мені здається, що в Україні є достатньо людей на будь-якому рівні, які могли б протистояти діям сьогоднішньої влади, але… вони бояться. І люди, які щиро хочуть змін на краще, мають допомогти іншим подолати страх. Як каже приказка, страх має великі очі. Але хіба можуть усіх звільнити з роботи?! Ні! Отже, на мою думку, повинен настати момент, і що швидше, то краще, коли певне число скаже «досить», — додав Блаженніший.
Найбільша сила, за його словами, говорити правду, і говорити її голосно. І не важливо, на його думку, скільки людей її почує, важливо, щоб хоча хтось почув. Слід заохочувати людей до правильних позитивних вчинків, бо інформація про зловживання змушує людей замислитися.
«Правда в будь-якому разі дає ефект. З правдою ми дійдемо до чогось позитивного, до того, що самі собі бажаємо. Таким чином створюється певна атмосфера і люди починають набирати охоти робити добре, перестають боятися. І крок за кроком змінюється атмосфера. Чинна влада уявляє собі, що вона є дуже-дуже потужна, що може все зробити. Гляньмо в історію… Мені видається, що сьогоднішня влада — це велетень на глиняних ногах. Чому влада так поводиться? Бо вона є в більшому страху, ніж населення», — сказав Гузар, закликаючи українців не боятися протистояти владі, яка не виконує належно своїх обов’язків.