Харківська лікарня призупинила операції через загрозу вибуху

17:12, 21 січня 2010

Після перевірки Харківську обласну лікарню зобов'язали припинити використання кисню при операціях. Балони з газом були прямо в реанімації і могли вибухнути, як і в лікарні в Луганську.

Операції з використанням кисню не будуть проводити протягом кількох днів, - повідомляє ТСН.

Головне управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації 20 січня призупинило операції із застосуванням газоподібного кисню у відділенні реанімації Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні через загрозу вибуху кисневих балонів, що були у відділенні.

Про це повідомила прес-служба Харківської обласної державної адміністрації з посиланням на начальника управління Олександра Галацана.

За словами Галацана, після вибуху в Луганській лікарні в Харківській області були проведені позачергові інспекторські перевірки установ всієї мережі охорони здоров'я.

Зокрема під час перевірки було виявлено, що в обласної клінічної травматологічної лікарні кисневі балони не в винесеному з будівлі кисневому терміналі, а безпосередньо у відділенні реанімації.

"Фактично це типове порушення, яке зазвичай пов'язане з тим, що кисневі системи або системи подачі лікувальних газів лікарні з часом приходять в непридатність - забиваються трубопроводи, виходять з ладу, порушується герметичність, і найбільш економічним, простим вирішенням питання для подальшого функціонування та подачі кисню в операційну є просто перестановка цих балонів ближче до самої операційної ", - сказав Галацан.

Заступник головного лікаря лікарні Тетяна Гукова заявила, що окреме приміщення для зберігання кисневих балонів, яке було в лікарні за радянських часів, вже давно розкрадене, від нього залишилися лише металеві конструкції, а медики змушені зберігати кисень безпосередньо в лікарні.

Обласна влада пообіцяла протягом декількох днів відновити кисневу станцію і дозволити проводити операції з застосуванням кисню.

"Лікарня не закривається, хворі не виписуються, операції будуть продовжуватися тільки з використанням методів знеболення, які дозволяють проводити анестезію без газоподібного кисню. Поставлені конкретні завдання адміністрації лікарні, встановлені терміни в межах декількох днів, до тижня", - сказав Галацан.

Як відомо, вранці 18 січня стався вибух у відділенні реанімації луганської міської лікарні №7, де, за попередніми даними, вибухнув кисневий балон. В результаті вибуху загинули 16 людей, ще 6 людей були врятовані з-під уламків на місці трагедії.

Прокуратура Луганської області порушила кримінальну справу за фактом порушення вимог законодавчих актів про охорону праці службовими особами лікарні, що спричинило загибель людей.

У кримінальній справі, порушеній за фактом вибуху, наразі затримано начальника технічного відділу лікарні.