Якщо українська влада використовуватиме судову систему для боротьби з політичними опонентами, Європа може застосувати візові санкції. Про це заявила євродепутат Ребекка Хармс в інтерв'ю «5 каналу» в середу.
"У випадку зловживання судовою владою ми можемо прийти до того, що ухвалимо особливі заходи проти членів українського уряду: заборона в'їзду, наприклад. Такі заходи ми вже знаємо, маємо досвід з іншими країнами, де було зловживання політичною владою у боротьбі з політичними опонентами", - сказала вона.
"Для нас як для європейців Україна – наш східний сусід – не лише найбільший, але й найважливіший на Сході... Після розпаду Радянського союзу, після того, як сталася революція 2004 року ми мали всі ознаки того, що Україна розвивається набагато швидше і йде у бік демократичного стану, на відміну від інших країн, - Росії, Білорусі…", - заявила Хармс
"Отже ми маємо знайти адекватні заходи на те, щоб допомогти українським громадянам, які бажають демократичного устрою", - додала вона.
Окрім того, Хармс зазначила: "Якщо Власенко потрапить за грати, я не бачу жодних шансів на те, що буде підписана угода про асоціацію з ЄС".
Нагадаємо, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) 6 березня позбавив депутатських повноважень депутата від ВО «Батьківщини» Сергія Власенка без права оскаржити це рішення. Мотивом такого рішення було нібито суміщення адвокатської і депутатської діяльності. Також 6 березня Генеральна прокуратура України підтвердила, що Сергій Власенко виступав на судах Юлії Тимошенко в якості захисника не як адвокат, а як народний депутат.
Опозиція повідомила, що звернеться зі справою по Власенку в Європейський суд з прав людини.
Держдепартамент США закликав українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії». Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич заявляє, що позбавивши Сергія Власенка депутатського мандата, Київ зробив ще один крок назад від підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Єврокомісар Штефан Фюле назвав неєвропейським шляхом рішення по Власенку.
В українському МЗС вже відреагували на заяви міжнародних партнерів.