Осінь – пора не лише барвистого листя та приємного бабиного літа, а й час, коли можуть загострюватись хронічні захворювання. Особливо це стосується хвороб шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит чи виразка. Регулярні болі в шлунку, відрижка і печія, нудота, неприємний присмак у роті, розлади травлення чи навіть підвищена температура тіла - саме такі симптоми свідчать про те, що час звернутись до лікаря та пройти необхідні обстеження.
Часто причиною гастриту та виразки шлунку може бути бактерія Helicobacter pylori. Вона поширюється контактно-побутовим шляхом: через предмети особистої гігієни, при поцілунках тощо. Так, щоб заразитися, достатньо не помити руки перед їжею, перекусити у місцях громадського харчування або поцілуватися з носієм бактерії. Зростання популяції цієї бактерії, поєднуючись з іншими зовнішніми чинниками, може викликати розвиток симптомів та скарг, проте все залежить від виду бактерії та стану імунітету людини.
Особливою властивістю Helicobacter pylori є здатність виживати і розмножуватися в кислотному середовищі, яке характерне для вмісту шлунка. Спіралеподібна форма і джгутики дозволяють бактерії проникати крізь густий шар слизу та розмножуватися в слизовій шлунку. У процесі життєдіяльності Helicobacter pylori синтезує низку токсинів, під впливом яких клітини слизової оболонки шлунка пошкоджуються і гинуть, а захисний шар слизу розчиняється. В результаті власне кислотне середовище викликає запалення і виразки.
Одним із найсучасніших методів, доступних в лабораторії «Ескулаб», є визначення IgM та IgG до Helicobacter pylori у крові пацієнта. Щоб дізнатись концентрацію цих показників не потрібно проходити тривалих процедур, адже для цього знадобиться лише відбір крові. Після цього пацієнт отримує результат, в якому зазначена кількість антитіл, на основі чого гастроентеролог може поставити діагноз та розпочати правильне лікування.
На сьогодні єдиним дієвим методом боротьби з хворобами шлунково-кишкового тракту, спричинених Helicobacter pylori, є застосування антибіотикотерапії, яка знищує бактерію. Також лікар призначає додаткові препарати, які захищають слизову оболонку шлунку.
До тривожних симптомів потрібно бути уважним, адже болі у шлунку, нудота та інші розлади можуть свідчити про початок серйозного захворювання, спричиненого Helicobacter pylori. Тож стежте за своїм здоров’ям і регулярно здавайте аналізи у лабораторії «Ескулаб», щоб вчасно розпочати лікування та жити із насолодою, адже здоров’я – це найважливіше!