Херсон надав російській статусу регіональної

18:35, 21 серпня 2012

Міська рада Херсона на позачерговій сесії 21 серпня надала російській мові статус регіональної. За таке рішення проголосували 47 депутатів, проти - 6, утримався 1 депутат, 2 не брали участь у голосуванні.

Виносячи на розгляд міськради проект рішення, мер Херсона Володимир Сальдо зазначив, що статус регіональної мова може отримати, якщо її вважають рідною не менше 10% населення території, на якій такий статус вводиться.

При цьому, Сальдо заявив, що на території Херсона (з прилеглими передмістями) українську мову рідною вважають 56,2% населення, російську - 42,5%, повідомляє Український тиждень

Депутати від опозиції закликали зняти це питання з розгляду, однак цю пропозицію не підтримали.

Сесію міськради Херсона пікетували прихильники опозиційних партій, які заявляли про свою незгоду з наданням російській мові статусу "регіональної".

Нагадаємо, 3 липня цього року Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу. Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

3 серпня Одеська міська, а 15 серпня - Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.

14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

16 серпня статус регіональної російській мові надали Запорізька й Донецька обласні ради, а також Севастопольська міська.

17 серпня російська стала регіональною на Херсонщині.

Окрім того регіональною російську визнали Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Харківська, Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська ( Одеська область) міськради.

21 серпня на сесії міськради Миколаївська міська рада надала російській мові статус регіональної.

Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

У свою чергу Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.