Цього року у Львівській області перевірили 46 хімічно-небезпечних об’єктів. Під час перевірки виявили, що орієнтовна потреба у засобах індивідуального захисту органів дихання працюючого персоналу на потенційно-небезпечних об’єктах становить 78 529 протигазів ГП-5 (ГП-7). Однак на сьогодні на цих підприємствах є всього 8 130 протигазів ГП-5 (7,33% від потреби) з простроченими термінами зберігання.
Про це йшлося 15 серпня на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, повідомили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.
Під час засідання заслухано представників хімічно-небезпечних об’єктів області, які доповіли про заходи, які вживають їхні підприємства щодо захисту персоналу та навколишнього середовища.
Підсумовуючи нараду перший заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Василь Бахмацький доручив керівникам хімічно-небезпечних об’єктів незалежно від форми власності до 29 листопада забезпечити працюючий персонал індивідуальними засобами захисту, а до кінця 2013 року створити на об’єктах аварійні бригади для ліквідації можливих аварійних ситуацій із небезпечними хімічними речовинами.
Також заступник голови ОДА дав доручення розробити проекти для монтажу систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення персоналу населення в разі їх виникнення та до кінця 2014 року придбати і провести роботи з монтажу систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення персоналу і населення в разі їх виникнення.
Як повідомляв ZAXID.NET, за півроку на виробництвах Львівщини загинуло 10 людей. Загальний виробничий травматизм становив 133 випадки. Зокрема, 11 червня у реанімаційному відділенні Червоноградської ЦМЛ помер шахтар, який травмувався 7 червня під час нещасного випадку на ДВАТ «Шахта «Надія».