У львівській дитячій лікарні «Охматдит» дитячому хірургу довелося терміново діставати зі стравоходу 6-річної львів’янки деталь від засобу для інгаляцій.
Брат маленької львів’янки захворв на бронхіт і мама робила йому інгаляції. Випадково деталь від засобу для інгаляцій впала на підлогу, яку і підняла 6-річна Андріана і її проковтнула. Батьки цього не помітили, донька після цього навіть спокійно поїхала. А згодом почалися проблеми: виникли позови до блювання, дівчинка душитися власною слиною і не могла ковтати. З такими скаргами рідні і привезли доньку до львівського «Охматдиту».
«На рентгенографії не було видно ніяких змін, але клініка стороннього тіла стравоходу, тобто непрохідності стравоходу, була, тож ми вирішили провести діагностичну езофагоскопію. Під час процедури і побачили деталь від інгаляцій. Над нею була пережована сосиска, яку треба було спершу забрати, аби дістатися до деталі»,– повідомив дитячий хірург Олександр Колодій.
Якщо, скажімо, монету хірурги дістають за 5-10 хвилин, то ця операція, за словами Олександра Колодія, тривала 1,5 години. Її проводили під загальним знечуленням. Довелося спершу спеціальними ендоскопічними інструментами дістати по частинах пережовану сосиску, яка перекривала шлях до деталі, а тоді захопити саму деталь.
Наступного дня дівчинка вже могла їсти і ковтати і її виписали з лікарні.
За словами лікарів, проблема потрапляння сторонніх тіл в організми дітей є дуже поширеною. Щомісяця є три-чотири таких випадки. Різні сторонні предмети дістають з гортані, трахеї , бронзів, стравоходу. Зазвичай це супроводжується сильним кашлем, появою задишки, посинінням губ, блювотою, інколи зупинкою дихання та втратою свідомості. А сторонніми тілами дихальних шляхів можуть бути найрізноманітніші предмети, навіть шматок горіха та лусочка насіння. Тож радять батькам бути пильними, берегти дітей, а у разі поганого самопочуття дитини, відразу звертатися по медичну допомогу.