Хлопчик стрибнув вниз сам, – інструктори атракціону в Тернополі

19:28, 12 червня 2013

Інструктор атракціону «Мотузковий парк» в Тернополі Лілія Корольова стверджує, що атракціон – безпечний, а 12-річний хлопчик, який травмувався на ньому 10 червня, не дотримувався інструкції.

«Він дійшов до останньої платформи. На цьому етапі інструктор має підтягти спеціальний карабін. За нього зачіпаються до мотузки і успішно приземляються, – розповіла інструктор. – А хлопчина не дослухався до слів інструктора, зняв карабіни і просто скочив на землю. Він просто впав, він не зривався з троса, хлопчик просто стрибнув вниз сам».

Лілія Корольова каже, що вони з чоловіком одразу викликали «швидку», а ввечері ще провідували дитину – у нього забій хребта.

За цим фактом проводить перевірки і прокуратура міста, інші органи та інстанції, зацікавилася справою і міліція. Та мати дитини, каже прокурор, нікого у нещасті не звинувачує.

«Органи внутрішніх справ зареєстрували кримінальне провадження за фактом отримання тілесних ушкоджень, під час якого буде проведено ряд експертиз на наявність чи відсутність вини у діях службових осіб, – розповів прокурор міста Тернополя Віталій Сідоров. – А після реєстрації даного кримінального провадження в органи внутрішніх справ звернулася мати неповнолітнього з письмовою заявою про припинення даного розслідування у зв`язку з тим, що вона вважає – тілесні ушкодження її син отримав з власної необережності».

Стан хлопчика задовільний, хоча лікарі на прохання матері не коментують ситуації.

У Держгірпромнагляді повідомили, що в Тернополі є 18 атракціонів підвищеної небезпеки. Проте «Мотузковий парк» до їхньої компетенції не належить.

«Даний атракціон за тими правилами, які сьогодні існують, не належить до підвищеної небезпеки, але власник звертався до Держгірпромнагляду, пройшов навчання з питань охорони праці», – наголосив начальник держінспекції нагляду промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки управління Держгірпромнагляду в Тернопільській області Віктор Мовчан.

За інформацією Держгірпромнагляду, в Україні кожен п’ятий атракціон працює з порушеннями. Так, із 1 229 атракціонів, віднесених до обладнання підвищеної небезпеки, Держгірпромнагляд тимчасово зупинив роботу 275.

Як повідомляв ZAXID.NET, у травні цього року у Львівській області інспектори Держгірпромнагляду  заборонили експлуатацію 8 атракціонів і трьох майданчиків.