Холодницький заявив про втечу судді Чауса в окупований Крим

10:23, 6 вересня 2016

Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Микола Чаус перебуває на території окупованого Криму, заявив на засіданні комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Місцезнаходження Чауса зараз невідоме. За оперативною інформацією, він перебуває на території України, але на території, непідконтрольній чинній владі, тобто в Криму», – заявив Холодницький у вівторок, 6 вересня, передає РБК-Україна.

За його словами, це ускладнить оголошення судді в розшук.

«Ми не могли застосувати жодних заходів до його затримання, оскільки у нього є суддівський імунітет. Бюро знало, що він їздив в Чернігівську область, потім повернувся в Київ у той же день після отримання хабара і потім за місцем проживання зник», – додав Холодницький.

Він стверджує, що правоохоронці не мали права перешкоджати Чаусу в пересуванні будь-яким чином.

Тим часом, вищезгаданий парламентський комітет дозволив парламенту проголосувати за затримання Чауса.

«18 з 18 присутніх – за, проти – нуль, утрималися – нуль. Рішення прийнято», – зазначив голова комітету Руслан Князевич.

Сам Чаус на засіданні комітету не був присутній, однак делегував туди свого адвоката.

«Судді було повідомлено у п'ятницю про те, що відбудеться засідання комітету, однак сьогодні прийшла відповідь з суду про те, що фізично йому не вдалося передати відповідне повідомлення, тому він, я так розумію, відсутній саме з цих причин», – додав Князевич.

Як повідомляв ZAXID.NET, Національне антикорупційне бюро 9 серпня задокументувало факт одержання суддею Чаусом хабара в сумі 150 тис. дол. Однак затримати суддю правоохоронці не змогли через суддівський імунітет.

Корупційні гроші винахідливий суддя-хабарник зберігав у скляних банках, повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що підготували і готові оголосити підозру Чаусу, після чого звернуться до Верховного суду України, аби голова ВСУ схвалив подання до Верховної Ради про позбавлення суддівського імунітету цього судді.

При цьому в САП висловили сподівання на скликання позачергового засідання Верховної Ради для позбавлення Чауса суддівського імунітету.

Чаус 11 серпня не з’явився в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру для вручення йому підозри у скоєнні злочину.

Як повідомив у той же день народний депутат Борислав Береза, Чаус втік. Його місцезнаходження невідоме.

16 серпня До парламенту надійшло подання на позбавлення недоторканності Миколи Чауса.

1 вересня суд арештував квартиру й автомобіль Миколи Чауса.