Директор Архіву СБУ Володимир В’ятрович, коментуючи заяву нового голови СБУ Валерія Хорошковського про потребу призупинити роботу над архівними матеріалами, зазначив, що розсекречення архівів Служби безпеки України, якщо СБУ хоче перебувати в правовому полі, повинно бути продовжено.
"Справді, багато матеріалів розсекречено, але це далеко не все, і робота має тривати. Ніхто, незалежно від звань чи посад, не вправі вирішувати, яку і скільки доносити правди. Бо лише повністю відкритою для людей вона буде правдою", - заявив В.В’ятрович
На його думку, відкриття архівів - не данина політичній кон’юнктурі, а приведення практики архівної роботи у відповідність до чинного законодавства та загальносвітової практики. "Держава не може ховати таємниці тоталітарних режимів і покривати злочини проти людства. Історична наука повинна мати доступ до архівів", - зазначив він.
Також В.В’ятрович нагадав, що, згідно з чинним законодавством, матеріали, про які йдеться, не можуть бути кваліфіковані як державна таємниця. "Тому розсекречення, якщо СБУ хоче перебувати в правовому полі, повинно бути продовжено", - зауважив директор Архіву СБУ.
Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google ДодатиВін висловив переконання, що українська громадськість контролюватиме дотримання законодавства та права людей на вільний доступ до інформації.
Нагадаємо, голова СБУ Валерій Хорошковський заявив, що спецслужбі варто скоротити роботу з архівами.
Він зазначив, що є деякі питання до способів і методів розсекречення матеріалів. "Тому що, на щастя або на жаль, турбота спецслужби, перш за все, в тому, щоб охороняти свої секрети, охороняти закони, які ці секрети створювали", - сказав В.Хорошковський.