Хоу Іфань отримала те, заради чого прилетіла з Піднебесної. У Львові коронували шахістку номер один у світі. І заради чого два тижні боролася з львів’янкою Марічкою Музичук. Останні миттєвості найгучнішої шахової події України дивіться далі.
Позаду півмісяця виснажливої інтелектуальної боротьби,цікаві тактичні рішення. І дев’ять партій, три з яких завершились її перемогою. Хоу Іфань вчетверте приміряла титул шахової чемпіонки світу. Щоправда, омріяний трофей більше схожий не на корону,а на вінок із підсніжників.
«Організаторам, арбітрам, представникам ФІДЕ, журналістам усім друзям, які підтримували мене під час матчу,— дякую! А також фанатам шахів, які щодня спостерігали за нашою грою, усім дякую», — сказала чемпіонка світу з шахів серед жінок Хоу Іфань.
Що не кажіть, а Марічці Музичук рідні стіни не лише допомагали. А й створоювали тиск відповідальності. Хоча сама українська розумниця запевняє: про кожну дуель збереже лише теплі спогади.
«Перш за все мої спогади будуть пов’язані з тими вболівальниками, які кожен день просили фотографію. Автограф — це надзвичайно приємно», — каже екс-чемпіонка світу з шахів серед жінок Марічка Музичук.
Королівське протистояння відвідали більше тисячі глядачів. Матч постійно був прицілом медійників.
«180 акредитованих журналістів, які взяли за такий короткий час більше 800 інтерв’ю. І найголовніше, що Львів, місто Львів побачили з кращої сторони», — розповідає директор оргкомітету матчу за звання шахової чемпіонки світу Назар Фірман.
Біля Палацу Потоцьких, де вирішувалась доля трофею, тепер буде табличка-задка про подію. Тут шахістки залишили свої автографи.
«Сотні, тисячі дітей почали записуватися в шахові гуртки. Садочки, школи, вдома. Тисячі дітей через інтернет,через телебачення ще раз відкрили для себе шахи», — каже міський голова Львова Андрій Садовий.
Львів і раніше був відомими у шаховому світі. Адже виховав 43 гросмейстерів, п’ятеро з яких захищають кольори «синьо-жовтої» збірної. Однак зараз наше місто написало нову сторінку в історії гри завдяки талановитій стриянці.