Хто і чому штурмував львівське АТП-1

14:41, 20 лютого 2018

Що сталося на львівському комунальному АТП-1 і хто кого штурмував. Спробую без емоцій.

Вчора ввечері у групі «Варта1» з акаунту з вигаданим іменем Сергій Гвоздика була поширена інформація про те, що нібито водіям АТП-1 зарплату платять «за двома відомостями», а частину зарплати вираховують за борги по «плану» та в разі, якщо водії використовують більше пального, ніж передбачено.

Особисто мене фейковість акаунту не дивує, реальна людина цілком може написати з «лівого» акаунту. Тому перевірити цю інформацію було цілком логічно.

Отже, зранку сьогодні депутати Ігор Дякович та Ігор Зінкевич, кілька журналістів та членів громадської ради при управлінні транспорту ЛМР прийшли до входу до АТП-1 на вул. Авіаційній, 1.

Анонсованого на 9:30 зібрання/протесту/ще чогось водіїв ззовні видно не було.

Охорона на прохідній відмовилась пропускати депутатів, журналістів та активістів всередину, мотивуючи тим, що АТП-1 – режимний об'єкт і що вхід можливий лише після дозволу директора Ореста Хамули. Я зателефонувала до пана Ореста. Він сказав, що домовитись про вхід на територію АТП-1 журналісти можуть лише через прес-службу. Відповідно, зателефонувала в прес-службу.

Поки прес-служба домовлялася, узгоджувала тощо, приїхали ще депутати Сергій Івах, Ігор Телішевський та Любомир Босаневич. У той момент розмова з охороною вже переходила на підвищені тони, але ще ніхто не проривався.

Мені віддзвонили з прес-служби і сказали, що варто почекати близько 15 хвилин, поки Орест Хамула завершить нараду з водіями (на яку і хотіли потрапити депутати) і вийде до депутатів.

Власне, після цього депутати спробували прориватися через прохідну. Була шарпанина. Доволі довго товклися. Уже в момент сутички під'їхав депутат Мирослав Данилків.

Врешті депутати таки відтіснили охорону і увійшли на територію АТП-1.

Охоронець казав, що в нього зламана рука. Ні підтвердити, ні спростувати це без результатів обстеження я не можу. Також охорона викликала поліцію, яка приїхала вже після всіх подій і по суті робити їй було нічого.

Коли депутати, журналісти і активісти зайшли на АТП-1, до нас вийшов Орест Хамула і ми всі пішли на зустріч до водіїв, які були в одному з приміщень.

При цьому говорили на цій зустрічі чомусь не про зарплати, відомості і все те, про що був первинний допис на Facebook (цей допис директор АТП-1 називає фейком). Говорили про пільговиків, «зайців» і про те, що водії (так-так, водії) хочуть е-квиток. Або бодай такі квитки, як в електротранспорті.

Результати: пошарпані двері прохідної, порвана куртка одного з депутатів і можливо травмована рука охоронця. По суті питання толком нічого не вирішили, домовились нібито, що депутати більш активно співпрацюватимуть з водіями і керівництвом АТП-1.

Мені особисто цікаво було би почути думки юристів щодо того, чи мають право депутати прийти на комунальне підприємство чи навпаки не мають, бо думки чую кардинально протилежні.